Moderní padesátník plný otázek - David Vrba

21.09.2021

Jako šéf velké nadnárodní korporace zažíval David Vrba dlouhá léta úspěch doslova všude kolem sebe. Přesto se nakonec vydal do neprobádaných vod, když se zapálil pro téma „modern midlifers“ a potřeby naučit se déle a aktivně žít. Dnes je mentorem a koučem, který vlévá čtyřicátníkům i padesátníkům optimismus do žil.

Ještě před pár lety si řada z nás nedovedla Davida představit jako startupistu. Vždy dobře a ladně oblečený šéf nadnárodního amerického gigantu představoval řadu let typického úspěšného manažera korporace, který vždy tíhnul k práci s lidmi ve svém týmu. Péče o zaměstnance a rozvoj leadershipu se staly jeho poznávacím znamením.

„Ty bys byl skvělej globální HR ředitel!“ slyšel od spoluzakladatele Magnoli hned několikrát.

Přesto našel odvahu odejít z teplých a ekonomicky zajištěných pozic a začít znovu. Fascinován neustálým prodlužování našeho aktivního života a tím pádem i kariér pomáhá druhým najít podobnou odvahu nadechnout se a jít dál. Kdo jsou ve skutečnosti „modern midlifers“ a v jaké životní fázi je nejvhodnější se začít učit žít déle a jinak? A proč jel loni v létě za svým snem až do vzdáleného Mexika?

Co všechno se o Davidovi dozvíte a jakých osobních témat se s naším hostem dotkl moderátor Tomáš Poucha z Magnoli?

  • Co ho vedlo k odchodu z významné korporace?
  • Proč, jak a ideálně v jaké životní fázi, bychom se měli začít učit žít déle?
  • Co se vlastně potřebujeme naučit?
  • Jak moc se musí proměnit nejen byznys, ale nezbytně i celá naše společnost?

A pokud nemáte tolik času, připravili jsme pro vás i sestříhanou verzi, tzv. výběr z hroznů, která v sobě kondenzuje hlavní myšlenky a je o polovinu kratší než nezkrácená verze:

Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Články s podobnými tématy