A sakra, zase kilo navíc

Co s přibývajícími kily v menopauze? Je to přirozené, ale štve to… Má smysl bojovat a trápit se? Nějaké cesty jsou a popsali jsme je.

Menopauza je přirozený proces v životě ženy, při kterém dochází k hormonálním změnám. V důsledku těchto změn zpravidla tělo mění tvary a přibírá na váze. To vede u většiny žen
k nespokojenosti s jejich tělem, ke ztrátě sebevědomí i pocitům frustrace. Nicméně přibývání kil během menopauzy je běžným problémem, který se dá řešit. Ať už se rozhodnete bojovat, nebo se s tím smíříte, můžete využít několik způsobů, jak vyzrát na kila navíc a cítit se
v pohodě.

Máte hned tři možnosti. Bojovat s přírodou a snažit se za každou cenu o tělo jako před deseti, dvaceti lety. Smířit se s tím, že vám už není dvacet ani třicet, a být přitažlivá, sebevědomá padesátnice. Vzdát se osudu, nic neřešit a být více či méně v (ne)pohodě.

Dokonale padnoucí podprsenka

V první řadě se zaměřte na oblečení. Jde o jeho správnou velikost a zdůraznění ženskosti, zamaskování nedostatků a ruku v ruce s tím také o lepší pocit ze sebe sama. Takže zapomeňte na oblečení velikosti stan, které všechno schová. Schová, jenže i to, co by schovat nemělo, například sexy nohy nebo přitažlivé poprsí. Zato vás opticky ještě zvětší a promění tělo v cosi neforemného.

A začněte podprsenkou. Poraďte se s někým, kdo tomu opravdu rozumí, o správné velikosti – nejspíš si myslíte, že ji znáte, ale ověřte si to. Spousta žen je překvapená doporučenou velikostí, protože nosí úplně jinou, a pak se nestačí divit. V dokonale padnoucí podprsence se budete cítit božsky a možná vás pak zbytek těla nebude až tak trápit.

Oblečení pak zvolte takové, které sice zamaskuje nedostatky, ale zároveň zvýrazní přednosti. Pokud máte krásné nohy, zvolte kratší sukni, pokud máte hezké ruce, zvolte tričko s krátkými rukávy a tak dále. Vybírejte střihy, které tvarují postavu, jako jsou projmuté halenky, úzké kalhoty nebo rovné sukně. Zaměřte se spíše na tmavé barvy, které opticky zmenšují.

Sexappeal zralých žen

To, jak vypadá vaše tělo, není až tak důležité jako sebevědomí, s jakým ho nosíte. Na druhou stranu celkový vzhled a dobrý pocit z něj vás může trochu postrčit, pokud sebedůvěra pokulhává. Proto nepodceňujte líčení a úpravu svého zevnějšku. Je jen na vás, jestli dáte přednost pohodlí v teplákách a bez make-upu, nebo upravené ženě, která vyzařuje sexappeal třeba i doma nebo na zahradě. A jejíž kila navíc nikoho nezajímají.

Dalším krokem k posílení sebevědomí je přijetí svého těla takového, jaké je. Snažte se
o pozitivní přístup a nezaměřujte se jen na své nedostatky. Soustřeďte se na jiné věci než na to, jak zhubnout – na hezké chvíle s rodinou, výlety s přáteli nebo koníčky, které přináší radost. Někdy může být užitečné vyhledat podporu odborníka, například psychologa. Pokud se budete cítit dobře a sebejistě, bude to vidět a ovlivní to i váš sexapeal.

Ve zdravém těle zdravý duch

Sebedůvěru a psychickou pohodu posílí také zdravý životní styl. Ne krátkodobý režim, ale životní styl, který se stane vaší nedílnou součástí napořád. Díky němu už nebudete dál přibírat, eliminujete zdravotní potíže a budete fyzicky i duševně ve skvělé kondici. Klíčová je vyvážená strava a pravidelný pohyb.

Nesnažte se držet redukční dietu ani žádný jiný specifický jídelníček, místo toho se zaměřte na zdravé stravování. Jezte pravidelně vyváženou stravu s dostatečnou porcí bílkovin, vlákniny, ale také zdravých tuků i sacharidů. Omezte průmyslově zpracované potraviny plné nezdravých tuků a cukru.

Během dne se více pohybujte – využijte každou příležitost k chůzi, například vyjděte schody místo použití výtahu, jděte do nedalekého obchodu místo svezení autem, vyražte na procházku místo sezení u televize. Díky tomu spálíte více kalorií a udržíte se v dobré kondici. Ještě účinnější je pravidelné cvičení, které pomáhá udržet váhu pod kontrolou a také formovat tělo. Můžete se věnovat józe, pilates, běhu nebo jiným aktivitám, které vám budou vyhovovat. Všechno se počítá.

Autor: Hana Pavlínová

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy