Chcete vydat knihu? Nebojte se!

Píšete do šuplíku? Celý život si tajně myslíte na vydání vlastní knihy? Možná je čas postavit se k tomu čelem a zkusit vaše dílo vydat. O svých bubácích nám napsala autorka Bára Nuňez.

Možná vás překvapí, že nejste jediní, kdo se toho bojí, že i publikovaní spisovatelé se báli a bojí se dodnes. A jak! O svých bubácích vypráví autorka Bára Nuňez.

Odchytili jsme jednu z českých spisovatelek, které v létě vydaly svoji prvotinu, Báru Nuňez, a zeptali jsme se, jaké jsou největší strachy, kterým musí člověk čelit, když se stává autorem? Bára v srpnu vydala svůj první román, který nazvala Prolhaný příběh, a na naši otázku odpověděla takhle: „Můžu mluvit jenom za sebe, ale mohla bych to shrnout tak, že autor se pořád něčeho bojí, jeho strachy na sebe ale průběžně berou různou formu.

                                                           

A abychom vás inspirovali, dohodli jsme pro Vás s Bárou malou soutěž, ve které můžete získat její novou knihu "Prolhaný příběh". Stačí když nám na info@magnoli.cz zašlete do 23:59 ve středu 12.10. odpověď na jednoduchou otázku: 

Kolik stran má nový psychologický román od Báry Nuňez?

Ze správných odpovědí vylosujeme 2 výherce a knihu jim zašleme.

​                                                           

Je dobré se na to připravit, skamarádit se s nimi a uvědomit si, že to, čeho se bojíme, je jenom jedna z mnoha variant budoucnosti, které se mohou, ale nemusí stát skutečností. I tuhle myšlenku jsem se snažila zapracovat do románu: člověk prostě nikdy neví, a tak je často zbytečné ztrácet se strachy a nikam nevedoucími úvahami čas.“

Bubák 1, nemám dost zajímavé téma.

Bubák 2, nikdy to nedokončím.

Bubák 3, betačtenáři mi lžou, když říkají, že se jim to líbí.

Bubák 4, byla to ztráta času, nikoho to nebude zajímat.

Bubák 5, ok, tak to někoho zajímá, ale co když to nikdo nevydá?

Bubák 6, Dobře, říkají, že mi to vydají, ale co když si to ještě rozmyslí?

Bubák 7, Je to venku, ale nikdo si to nekoupí.

Bubák 8, Tak si to občas někdo koupí. A teď to jako lidi budou ČÍST?! Co když se jim to nebude líbit?

Bubák 9, Co když budou čtenáři témata v knize považovat za příliš kontroverzní?

Dál jsem se nedostala, ale dodám, jakmile se přehoupnu do další fáze.

Znovu jsme se zeptali: Proč by zrovna váš román mohli čtenáři považovat za kontroverzní? A Bára odpověděla: „Prolhaný příběh je psychologický román s příchutí detektivky, který se kromě pestrosti a komplexity vztahů zabývá také předsudky vůči rozdílům mezi lidmi. Vypráví o rozmanitosti lidí, kteří v Česku žijí, například o komunitě cizinců žijících v Praze, poukazuje na to, že to leckdy nemají jednoduché, a naráží na to, že bychom se měli dívat také na to, co lidé mají společné i přes rozdíly v jejich původu nebo kultuře. Názory na tuto myšlenku se mohou lišit.“

Bára dodala, že si o svých bubácích ráda se všemi začínajícími spisovateli popovídá. „Já sama jsem měla to štěstí, že mi s mými bubáky pomohli skvělí mentoři, moji oblíbení čeští spisovatelé Johana Fundová, Jiří Hájíček a Petr Nutil. Člověku se to o hodně lépe táhne, když ví, že na světě jsou spisovatelé, kteří si najdou čas vzít pod křídlo naprosto cizí a navíc úplně zelenou kolegyni, podpořit ji na cestě za jejím snem a vytvořit tak vedle sebe místo pro nové spisovatele.“

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy