Co nový, levný a nenáročný koníček?

Připravili jsme pro vás seznam koníčků, kterými si můžete zpestřit život a nepotřebujete k nim skoro nic. Takže můžete hned začít a třeba zase rychle skončit.

Mnoho lidí nemá levné koníčky, protože panuje mylná představa, že levné znamená nudné. Toto jsou koníčky se kterými můžete hned začít, a když to nebude ono, přeskočíte jinam, ale třeba Vás to chytne.

Udělej si sám - Pusťte se do všeho, co potřebuje u vás doma opravit, něco si vyrobte nebo udělejte přátelům dárky.

Napište si (a potom splňte) tematický Magnolist - seznam věcí, které chcete udělat nebo vidět. Může to být cokoli od filmů, které chcete zhlédnout, až po místa, která chcete navštívit.

Sledujte online dokumentární filmy na fascinující téma - Vzdělávání je jedním z těch zajímavých koníčků, které můžete dělat téměř kdykoli. Na webových stránkách televizních kanálů nebo na Youtube najdete spoustu bezplatných dokumentů, které se týkají stovek témat a v některém se můžete stát super odborníky.

Objevujte novou hudbu - na hudebních webových stránkách nebo na Youtube či Spotify. Zjišťujte si více o všech deskách, sledujte interprety, texty, techniky...

Dělejte si album důležitých události - fotky, dokumenty, vzpomínky - o přátelství, dovolených nebo o svých školních letech. Výroba není drahá a na Pinterestu najdete zdarma nápady k vytisknutí.

Začněte plést - udělá vás to šťastnějšími (podle vědeckých výzkumů).

Zkuste kreslit nebo malovat - příjemný a uklidňující způsob trávení času a začít můžete hned, zkuste se třeba podívat na techniky šrafování, nebo malbu špachtlí.

Dobrovolnictví - Pokud máte volný čas, můžete pomáhat lidem v nouzi, bojovat za životní prostředí nebo se starat o zvířata bez domova. Že vás to nenapadlo dříve ;).

Psaní - je jedním z nejlevnějších způsobů zábavy. Existuje spousta různých způsobů, jak si psaní užít - od blogování až po zkoušení psaní knih. K tomu, abyste mohli začít, potřebujete jakýkoliv počítač, nebo klidně i jen tužku a papír.

Naučte se tančit - levný koníček skvělý pro tělo a příjemnou zábavu. Pomocí videí a tutoriálů na Youtube se naučíte nové taneční pohyby.

Prozkoumejte místo, kde žijete - Vyrazit ven za poznáním je levné a snadné. Prozkoumat všechny ulice, parky, tunely a mosty v okolí, kde žijete, může být fascinující a na Internetu najdete řadu informací.

Naučte se kouzla a triky - Najděte si knihu nebo online výukový program o kouzlení a naučte se pár triků, které můžete ukázat svým přátelům a rodině.

Naučte se origami  - krásné umění a tento levný koníček vám pomůže vyrobit krásné dekorace do vašeho domova a ještě si odpočinete.

Začněte běhat – stačí pár běžeckých bot a zbytek koníčku je zcela zdarma. Existuje spousta bezplatných aplikací, které vám pomohou sledovat pokroky. Na internetu si najděte běžecká setkání.

Poslouchejte podcasty - Ať už vás zajímá cokoli, je velmi pravděpodobné, že o tom existují podcasty.

Fotografujte - na internetu existují bezplatné fotografické výukové programy a aplikace podobné Photoshopu, které jsou dostupné každému. Nepotřebujete drahý fotoaparát, dobré snímky můžete pořídit i telefonem.

Přidejte se ke sportovnímu týmu - Pokud rádi sportujete, zajděte do místní tělocvičny nebo parku a podívejte se, zda tam nehraje nějaký tým. Často se tam konají bezplatné zápasy, ke kterým se můžete připojit, nebo se dokonce můžete přidat k nějakému bezplatnému týmu.

Mentorujte - je to užitečný a naplňující způsob trávení volného času. Přemýšlejte, v jaké oblasti máte mimořádné znalosti a můžete ostatním pomoci prohloubit jejich znalosti. Někoho najít může být jednodušší, ne si myslíte.

Sledujte hvězdy - stačí dalekohled z druhé ruky pro začátečníky a najít místo, kde je jasná obloha.

Programujte - Díky webovým stránkám a nástrojům ke stažení online se to můžete naučit zdarma.

Naučte svého domácího mazlíčka nějaké triky - Pokud tedy máte domácího mazlíčka, zkuste ho něco naučit – skákat, plazit se nebo třeba "hrát mrtvého brouka".

Založte s přáteli klub - Pokud máte s přáteli všichni rádi něco podobného, můžete na to založit tématicky zaměřený klub. Od komediálních filmů, přes hudbu až po knihy - můžete se scházet a sledovat videa nebo diskutovat na dané téma.

Dělejte kaligrafii - Papír a speciální pera pro tento koníček si můžete koupit kdekoliv a na internetu najdete spoustu užitečných videí. Můžete třeba psát přání nebo pozvánky.

Něco sbírejte - je to zábavný a (může to být i) levný koníček. Sbírat můžete cokoli - od obalů od čokolád, cukrů, přes oblečení až po časopisy.

Vyzkoušejte geocaching - jediné, co potřebujete, je zařízení podporující GPS a možná budete překvapení, kolik toho kolem vás je!

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy