Co pít v létě místo limonády, nebo alkoholu

12.07.2022

Přinášíme šmrncovní a překvapivé recepty, co můžete pít v parnu a mít u toho čistou hlavu.

Nedělá vám ve vedru alkohol dobře nebo ho prostě nechcete nebo nemůžete pít? Vdechnout nealkoholickým nápojům stejný šmrnc jako jejich alkoholickým protějškům může být náročné, proto přinášíme několik návrhů nealkoholických nápojů a nealkoholických verzí klasických koktejlů, které se hodí na večírky po celý rok.

Letní koktejl

Sklenice plná celých nebo mírně pomačkaných kusů letního ovoce, které máte zrovna je k dispozici (od malin, ostružin, přes jahody až po borůvky), přidejte sodovku, mátu a okurku – a je tu chladivá kombinace ideální pro horké letní dny.

Ledový čaj

Všestrannost čaje nezná mezí, ať už si ho v zimě vychutnáte v parním hrnku, v létě jako chladivý ledový nápoj, nebo dokonce fermentovaný v kombuše. Do čaje dejte pomeranče, citrony a mátu nebo experimentujte a zkuste použít jiné ovoce - broskvový ledový čaj, ledový čaj ze zlatého ananasu a vanilky a ledový zelený čaj z máty a manga.

Zázvorové pivo

Stačí využít čerstvý zázvor a cukr k výrobě sirupu, který můžete kombinovat s citronovou šťávou a sodovou vodou. Skvěle se hodí na rodinný piknik nebo zahradní party.

Martini z mučenky bez alkoholu

Není důvod nechat si ujít jeden z našich nejoblíbenějších koktejlů! Zkombinujte čerstvou mučenku a citronovou šťávu s lihovinou bez alkoholu, která mu dodá extra komplexnost.

Virgin mojito mocktail

Zapomeňte na rum a vyzkoušejte osvěžující panenské mojito s citronovou limetkou, cukrem a čerstvou mátou. Mátu rozdrťte pod válečkem nebo v hmoždíři, aby se z ní uvolnily silice a získala spoustu chuti. Můžete vyzkoušejte také mojito s granátovým jablkem.

Diabolo grenadina

Vyrobte si vlastní rubínově červenou grenadinu zahřátím šťávy z granátového jablka s cukrem až na sirup a následným přidáním jemné vody z pomerančových květů. Ten pak můžete použít do různých mocktailů, jako je například náš diabolo grenadine, kde se sirup smíchá s limonádou.

Smoothies

Asi nemusíme vysvětlovat, jak se takové smootie dělá, ale je dobré si uvědomit, že nám může posloužit při různých příležitostech. Ať už je to smootie jahodové, s arašídovým máslem, melounové, z lesního ovoce a banánů, manga a banánu či řada dalších.

Domácí limonáda postavená na limetce

Kombinace chutí jsou nekonečné - zkuste přidat celou řadu sezónních bobulí a připravte si barevný nealkoholický drink. Z limetky připravte pikantní sirup, rozmixujte celé ovoce na kaši a zkombinujte se sodovkou. Můžete dolít i vodku nebo rum, pokud si nemůžete pomoci.

Lassi

Osvěžující indický nápoj je určen k ochlazení chuťových buněk po kořeněném jídle. Má jogurtový základ, který lze v tomto receptu upravit na slaný přidáním kmínu a koriandru nebo na sladký s růžovou vodou a cukrem. Máme také verzi s mangem a pistáciemi s mátou a opět, čímkoliv Vás napadne.

Negroni mocktail

Klasický italský koktejl získáme smícháním hroznové šťávy s voňavým domácím sirupem z grapefruitu, koriandru a kardamomových lusků. Podáváme nejlépe vychlazený s ledem a dílkem pomeranče.

Sidecar mocktail

Kombinace pomerančové marmelády, citronové šťávy s troškou medu a zalijeme čajem lapsang souchong, čímž dostaneme jemnou kouřovou chuť.