Engelová: Proč být reportérem na vlastní triko?

29.06.2022

Za krizovými konflikty vyráží do celého světa točit reportáže a svou práci považuje za poslání. Jaká je mediální realita a co ji fascinuje?

Sbalit se za dvacet minut a vyrazit do války je novinářské privilegium. Co ale křehkou novinářku při reportážích zajímá nejvíc?

Tereza Engelová je známá především jako novinářka, která mapuje po celém světě konflikty, společenské tragédie a krize.  Zná svět z jeho z různých úhlů a barev. V Čechách vystudovala žurnalistiku, ve Velké Británii dokumentární film. Byla redaktorkou, moderátorkou a editorkou zahraničního zpravodajství České televize. Několik let žila také v Pákistánu, kde vedla kurzy žurnalistiky a dokumentárního filmu. Působila jako dopisovatelka pro řadu prestižních periordik a letos za svou práci obdržela prestižní Cenu Ferdinanda Peroutky. „Máme velkou moc a mediální realita bývá jiná, než ji vnímá divák“ říká, když mluví o zodpovědnosti a touze informovat veřejnost co nejblíže pravdě.

  • Čím by v různých zemích kde žila, byla, nebýt novinářkou?
  • Jaké limity má touha informovat veřejnost a jak to s reportážemi skutečně funguje?
  • Kdy jí tělo vydalo stopku a proč věří psychosomatice?
  • Co dělá proto, aby se zbavila hnusu z krizových situací?

Poslechněte si rozhovor Tomáše Pouchy s matkou dvou dětí, která za reportážemi z krizí a konfliktů projela velký kus světa.

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

 

Články s podobnými tématy