Bagarová: Aby byl život ve stáří k žití

15.12.2021

Pomáhá pečujícím, uvědomuje si úskalí staří a díky tomu žije ve větším souladu se sebou samou. Staří je jistota a měli bychom se na něj připravovat

Okouzlující a energická Simona Bagarová doslova vzplála pro pomoc seniorům, kteří se v ČR často potýkají s nedůstojnou péčí. Založila neziskovku, která učí firmy smysluplně pomáhat a neziskovky naopak myslet byznysově. Její nová kniha s názvem „Hořím“ je právě na pultech knihkupectví.

„Vy se prostě musíte seznámit!“ vybafla známá česká herečka ve chvíli, kdy se v přátelské debatě o myšlence Magnoli dostala oklikou na svou kamarádku Simonu. Několik měsíců se to úplně nedařilo, ale slovo dalo slovo, a natočili jsme během seznámení dokonce celý podcast. Pro mladou brigádnici v domově důchodců muselo být před více než patnácti lety skličující uslyšet přání téměř stoleté dámy o polštář, kterým chtěla ukončit svoje trápení. Tato a další scény byly pro Simonu natolik určující, že je dnes možná nejhlasitějším kritikem žalostného stavu péče o seniory u nás. Přitom dobře ví, že touha zachránit svět nemusí být tou nejlepší motivací. Jakou vizi našim seniorům přináší a co bychom si měli vzít z pohledu starých lidí na náš svět?

Co všechno se o Simoně dozvíte a jak osobních témat se dotkl moderátor Tomáš Poucha z Magnoli?

  • Jak jí samotnou změnilo přijetí stáří i samotného konce?
  • Co vidí starý člověk, když se dívá na svět a co bychom si z toho měli vzít my ostatní?
  • Proč není touha zachránit svět tou nejlepší motivací a jakou vizi pro naše seniory přináší? 

To vše a mnoho dalších myšlenek najdete v novém podcastu Magnoli:

Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Články s podobnými tématy