
Procestoval prakticky celý svět, natáčí, píše, moderuje, přednáší a vymýšlí nové projekty. Zkrátka renesanční člověk. Jaké světoznámé osobnosti si Petr Horký také získal?
Dokáže si plnit i nebývalé sny. Thor Heyerdahl, Reinhold Messner, Edmund Hillary, Miroslav Zikmund. S těmi všemi a mnohými dalšími se setkal, pracoval a něco osobního zažil. Jak se to může stát a co pro to všechno udělal?
Veřejnost ho kdysi dávno zaznamenala jako moderátora v České televizi, který je celý život na volné noze. „Kdo neklepe na dveře, tomu nejde otevřít“, komentuje Petr Horký realisticky svůj rozmanitý příběh a fakt, že to většinou v životě máme sami ve svých rukou. Přiznává, že dokáže být i velice pragmatický a vnitřně disciplinovaný. To je vlastnost, bez které se polárník neobejde.
Tvrdí, že svoje baterky nevybije proto, že dělá většinou jen co ho baví. Momentálně obráží republiku s novým dokumentárním filmem, který s egyptologem Miroslavem Bártou představili pod názvem CIVILIZACE – Dobrá zpráva o konci světa. „Vůbec nejvíc čeho při tvorbě můžu dosáhnout je tam nějak dostat svou duši i s rizikem, že to nevyjde“, popisuje sedmiletou anabázi nového díla, ale i svůj obecný přístup k práci.
- Je snílkem nebo pragmatikem?
- Jak toho zvládne tolik zrealizovat?
- Jak dokáže vycházet sám se sebou?
- Čím to je, že spolupracuje s tolika velkými osobnostmi?
Poslechněte si rozhovor s člověkem, jehož šíře záběru bere dech, ale především z něj čiší radost a štěstí. Přitom chtěl být někým úplně jiným.
Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:
Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma
Foto zdroj Magnoli