Horký: O širokém záběru v životě

Procestoval prakticky celý svět, natáčí, píše, moderuje, přednáší a vymýšlí nové projekty. Zkrátka renesanční člověk. Jaké světoznámé osobnosti si Petr Horký také získal?

Dokáže si plnit i nebývalé sny. Thor Heyerdahl, Reinhold Messner, Edmund Hillary, Miroslav Zikmund. S těmi všemi a mnohými dalšími se setkal, pracoval a něco osobního zažil. Jak se to může stát a co pro to všechno udělal?

Veřejnost ho kdysi dávno zaznamenala jako moderátora v České televizi, který je celý život na volné noze. „Kdo neklepe na dveře, tomu nejde otevřít“, komentuje Petr Horký realisticky svůj rozmanitý příběh a fakt, že to většinou v životě máme sami ve svých rukou. Přiznává, že dokáže být i velice pragmatický a vnitřně disciplinovaný. To je vlastnost, bez které se polárník neobejde.

Tvrdí, že svoje baterky nevybije proto, že dělá většinou jen co ho baví. Momentálně obráží republiku s novým dokumentárním filmem, který s egyptologem Miroslavem Bártou představili pod názvem CIVILIZACE – Dobrá zpráva o konci světa. „Vůbec nejvíc čeho při tvorbě můžu dosáhnout je tam nějak dostat svou duši i s rizikem, že to nevyjde“, popisuje sedmiletou anabázi nového díla, ale i svůj obecný přístup k práci. 

  • Je snílkem nebo pragmatikem?
  • Jak toho zvládne tolik zrealizovat?
  • Jak dokáže vycházet sám se sebou?
  • Čím to je, že spolupracuje s tolika velkými osobnostmi?

Poslechněte si rozhovor s člověkem, jehož šíře záběru bere dech, ale především z něj čiší radost a štěstí. Přitom chtěl být někým úplně jiným.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy