Houby zle: Proč je krize středního věku nesmysl?

Je to vůbec skutečné? Nebo jde jen o mediální klišé, kterému jsme uvěřili? Nový podcast na poslech do 10 minut...

Říká se, že přichází někdy mezi čtyřicítkou a šedesátkou a že s sebou přináší pochybnosti, impulzivní rozhodnutí a pocit, že už to nejlepší máme za sebou. Muži prý utíkají k drahým autům a mladším partnerkám, ženy hledají způsob, jak zastavit čas.

Mýtus nebo realita?

Studie ukazují, že většina lidí žádnou dramatickou krizi neprožívá. Ano, dochází k přehodnocování života, ale to nemusí být špatná věc. Spíš než o krizi jde o přirozenou fázi, kdy si klademe otázky: „Jsem tam, kde chci být? Co dál?“ A odpovědi nejsou vždy depresivní – naopak, často vedou k novým příležitostem.

Luxus, který si můžeme dovolit

V mládí chceme všechno hned. Ve středním věku si konečně můžeme dovolit luxus rozhodovat jinak. Možná už nepotřebujeme neustále dokazovat svou hodnotu výkonem. Možná si můžeme dovolit víc klidu, víc volby, víc času na to, co nás baví. Jen se na to musíme podívat jinak.

Znamení, že to není krize, ale příležitost

  • Měníte priority a už vám nejde jen o vnější úspěch, ale o to, co vám dává smysl.
  • Přemýšlíte o tom, jak trávit čas, a nechcete ho už jen promarnit.
  • Zjišťujete, že některé věci, které vás dřív stresovaly, už vám nestojí za to.
  • Cítíte, že se měníte – ne jako problém, ale jako posun.

Takže… je to krize? Nebo nová šance? V podcastu Houby zle! se podíváme na to, proč je střední věk spíš výzva než pád. A hlavně – jak ho využít ve svůj prospěch.

„Houby zle! Podcast Tomáše Pouchy o jiném pohledu na naplněný život – osobní i pracovní. Protože často stačí změnit perspektivu a zjistíme, že to vlastně vůbec není tak špatné.“

 
Další díly na Youtube: ZDE,
Nebo na Spotify ZDE
 
Autor: Tomáš Poucha
Foto: Tomáš Poucha

Články s podobnými tématy