Jak se nenechat rušit?

Pokud nás něco vyruší, trvá 20 minut, než se dostaneme zpátky do stejného rytmu. Pojďme vyzkoušet iniciativy, které mohou pomoci lépe se soustředit a také zlepšit váš pocit svobody v práci.

Zkuste se pobavit s kolegy o tom, jak by se dala zvýšit flexibilita a samostatnost v práci a jak to může pomoci spokojenosti a produktivitě zaměstnanců. 

  • Co třeba zavést pracovní detoxy? V danou dobu se nesmí volat ani posílat maily a je možné se věnovat restům, přemýšlení a podobně?
  • Co si k tomu třeba přidat i nějaké úkoly? Například úklidové úterý - úterní dopoledne, kdy se věnujete všem nedokončeným, opomíjeným nebo prostě nepříjemným aktivitám? 
  • Co zavést skutečné ordinační hodiny? Tedy chvíle, kdy počítáte s vyrušováním a interakcí s okolím?
  • Co třeba jednu schůzku v týdnu věnovat tomu, co jsme se naučili, zjistili? Ne náhodou se říká, že nejlepší způsob, jak se něco naučit je učit to ostatní. Mezi námi, je to nejefektivnější cesta k zavádění smysluplných zlepšovacích návrhů. 
  • Má se za to, že nejdelší časový úsek, kdy jsme schopni se soustředit je 90 minut. S tím bychom měli počítat a plánovat svůj čas v maximálně takových intervalech a samozřejmě je potřeba mezi bloky odpočívat. 

Všechny změny zkoušejte minimálně v řádu týdnů - aspoň jeden nebo dva měsíce -  a pak to vyhodnoťte z hlediska spokojenosti a produktivity zaměstnanců, ale i vás samotných. 

Články s podobnými tématy