Jak se rozhoduje James Bond?

Proč se ve strachu často rozhodujeme náhodně a iracionálně? Co s tím můžeme dělat? Jak k rozhodování přistupují agenti MI5 nebo FBI? Velmi pravděpodobně i samotný James Bond...

Když se cítíme pod stresem, nemůžeme se uvolnit a nemyslíme jasně, protože emocionální myšlení přebírá řízení. Základním principem je postupné posilování své duševní síly a vnitřní jistoty. Agenti pracují s vědomováním a poznáním svého strachu, Snaží se mu dát čas, pojmenovat si, co vlastně znamená, co nejhorší, co se může stát.

Vedle toho pracují s dechem, který zklidní a zpomalí, snaží se uvolnit celé tělo. To jsou všechno postupy, které musí trénovat, zkoušet různé techniky, přístupy. V principu se dá říci, že rozhodovat se je možné se naučit. 

7 základních kroků ke správnému rozhodnutí agenta tajné služby

1. Musí znát svá omezení i to co umí a na tom to stavět 

2. Nesmí si plést paměť a reálná fakta

3. Mluvit sami k sobě a to pozitivně - dělají to například členové speciálních jednotek, když jdou do nejhorších misí, tak můžeme i my 

4. Přemýšlet pozitivně a překonat negativitu. Na každou negativní myšlenku si dát 5 pozitivních a každé dobré se věnovat aspoň 20 vteřin. Je určitě dobré si uvědomit dobré i špatné emoce a nepokoušet se je potlačit, prostě o nich můžeme vědět, ale neřešit je. 

5. Neustále něco zjišťovat, být zvědaví - rozvíjejme se, posouvejme 

6. Překonávat sebepochyby - máme na to 

7. Neřešme své obavy - uvolněme se 

  • Jaké kroky jsou pro vás nejtěžší a co z toho je snadné?
  • Všimli jste si něčeho takového v nějakém filmu? 
  • Co děláte běžně a co vás nenapadlo? 
  • Dělá něco z uvedeného někdo ve vašem okolí? 

Články s podobnými tématy