Kde získat trochu času?

13.06.2022

Času se nám stále nedostává, přinášíme proto několik tipů, jak nějaký čas nahnat.

Vařte více, než potřebujete

O víkendu uvařte větší porci jídla, než sníte najednou, a zbytky zamrazte, abyste se mohli najíst i v jiné dny.

Využijte volný čas

Využijte čas, který během dne strávíte čekáním - dvě minuty sem, pět minut tam. Nastavte se tak, abyste tyto "zbytky" času využili. Předem si rozmyslete, čemu chcete tento čas věnovat. Můžete se naučit třeba pár čínských slovíček.

Dva v jednom

Místo toho, abyste si vybírali například mezi společenskými aktivitami a cvičením, můžete je zkombinovat. Jděte si zaběhat s kamarádem, zahrajte si frisbee, vyrazte do lesa na horském kole.

Přivažte se ke stožáru

V Odyssei Odysseus žádá, aby ho přivázali ke stěžni, aby nepodlehl pokušení Sirén. Dnes si musíme najít něco, co nám pomůže vyhnout se zlodějům času, jako je Facebook. Většina lidí by si přála trávit méně času brouzdáním po internetu nebo prohlížením sociálních sítí, a k tomu vám pomohou aplikace jako Freedom, které vám zabrání používat internet až osm hodin.

Aplikujte parkinsonův zákon

Pokud máte méně času, budete pravděpodobně efektivnější. Pokud k vám jde nečekaná návštěva a má u vás být za patnáct minut, asi vás překvapí, jak super účinně uklidíte. Podle Cyrila Parkinsona, britského historika a spisovatele, "práce nabývá tak, aby zaplnila čas, který je k dispozici pro její dokončení". Abychom se na to podívali z jiného úhlu, naplánujte si, kdy máte úkol začít - a kdy ho máte dokončit."

Články s podobnými tématy