Když je venku abnormální hic

19.07.2022

Přinášíme další dávku oblíbených tipů, jak se chránit před sluncem, co dělat a čemu se vyhnout.

Asi nejjednodušší tip je, prostě nechodit na slunce, dokud je nejžhavější. Je to jasné, rozumné a není to vždy snadné dodržet. Každopádně, nejhorší to je mezi 11 a 16. hodinou, to bychom opravdu měli omezit a plánovat vše ráno, nebo později odpoledne.

Používejte opalovací krém

I když opalovací krém nás nemusí nutně ochladit, jeho ochranný účinek je během teplejšího počasí zásadní. Kromě toho, že spálení od slunce je bolestivé a škodlivé, může způsobit horečku a různé příznaky dehydratace. Pokud se spálení od slunce nekontroluje, může vést k vyčerpání z horka nebo k úpalu.

Používejte minimálně ochranný faktor SPF 15. Pokud plánujete být venku delší dobu, je vhodnější použít SPF 30.

Opalovací krém aplikujte často. Doporučuje se aplikovat každé dvě hodiny, ale pokud plavete nebo se hodně potíte, mělo by se nanášet častěji.

Zůstaňte ve stínu

Stáhněte se do stínu, jak jen to bude možné. Dělat si přestávky pod stromy funguje dvojnásob dobře, protože stromy uvolňují do vzduchu vodu, která absorbuje část tepla. Stín sice nesnižuje skutečnou teplotu, ale nedostatek slunečního záření způsobuje pocit, že je teplota až o 15 stupňů nižší.

Pokud přijde chladný vánek, může to ve stínu působit jako další snížení teploty o 5 stupňů.

Osvěžte si kůži vodou

Skočit do bazénu není ale vždycky dobrá volba. Nezapomínejte na nenáročné možnosti, jako jsou rozprašovače, můžete zkusit sprchování nebo koupele s chladnější vodou, než je normální, abyste se zbavili stresu.

Naplňte láhev s rozprašovačem čistou vodou a umístěte ji doma nebo v práci do ledničky. Když se budete cítit příliš horcí, nastříkejte si jemnou mlhu ochlazené vody na obličej a tělo, abyste se rychle ochladili. Podle potřeby doplňujte a uchovávejte v chladu.

Udělejte si z ochlazování hru. Shromážděte přátele a proběhněte se postřikovači. Házejte vodními balónky. Uspořádejte bitvu se stříkací pistolí.

Noste lehčí oblečení

Lehké a volné oblečení vám pomůže udržet chladnější pocit. Pokud má světlou barvu, je to ještě lepší, protože tak bude lépe odrážet teplo a sluneční světlo. Nejlépe funguje něco, co nechá volně proudit vzduch, který naráží na pot na vašem těle.

Bavlněné a lněné oblečení má tendenci udržovat chlad a absorbovat vlhkost.

Skvělou volbou je oblečení, které můžete držet na světle a které je průhledné. Při nošení opravdu tenkého oblečení se však nezapomeňte namazat opalovacím krémem, protože oblečení neposkytuje dostatečnou ochranu před škodlivými slunečními paprsky.

Syntetické oblečení má tendenci zachycovat vlhkost, což způsobuje, že látka je těžší, lepí se na kůži a omezuje proudění vzduchu.

Mějte zakrytou hlavu

Noste klobouk se širokou krempou, takový, který dostatečně zakrývá horní část pokožky hlavy i vrcholky uší. To vám pomůže udržet chladnější prostředí tím, že vám poskytne stín. Zvolte si dostatečně široký okraj, který vám zakryje i zátylek.

Noste prodyšnou obuv

Zvažte, zda je pro danou aktivitu povinná podpora klenby, odolnost a pohodlí, a poté vyberte nejlepší prodyšnou obuv.

Bavlněné ponožky jsou skvělé, ale ponožky odvádějící vlhkost pomáhají nohám zůstat chladnější.

Některé běžecké boty jsou navrženy s ohledem na letní měsíce a poskytují větrání v různých provedeních.

Buďte opatrní, pokud se rozhodnete chodit naboso. Mnoho umělých chodníků se během teplého počasí nesnesitelně rozpálí a mohou vám spálit nohy.

Dejte přednost funkci před stylem

V horkém počasí noste méně doplňků. Kovové doplňky se mohou značně zahřívat a méně je vždy lépe, pokud jde o udržení chladu. Ostatní doplňky mohou oblečení zatěžovat a zadržovat v něm teplo a vlhkost.

Pokud máte dlouhé vlasy, noste je zvednuté nahoru a mimo obličej a tělo, aby mohl vánek proudit podél vašeho dekoltu.

Články s podobnými tématy