Magnolist na prázdniny

Tak tenhle je těžký – schválně, co z toho zvládnete přes prázdniny?

Existuje tolik skvělých zážitků, které se do různých kategorií nevejdou a přitom za to stojí! Tady je Magnolist různých nápadů, které za to stojí a můžete si je přidat do svého seznamu úkolů na prázdniny nebo dovolenou.

1. Ovládněte nový jazyk – jasně, stačí základy, ale…

2. Naučte se kódovat – sice to je jedna z nejlépe placených prací, ale o to nejde – hodně se toho můžete naučit, pochopit, srovnat v hlavě

3. Absolvujte kurz lukostřelby – jedna z nejlepších forem relaxace a soustředění a dá se to dnes dělat skoro kdekoliv

4. Vyrobte něco vlastníma rukama a vystavte si to v práci nebo doma – Můžete něco vyřezat, udělat z hlíny, nebo moduritu. Nakreslit, namalovat, uplést, uháčkovat.

5. Zkuste extrémní sport – tady se meze nekladou a sami poznáte, zda jste mimo svou komfortní zónu (mimo tu vás chceme dostat)

6. Naučte se hrát na hudební nástroj – aspoň základy, aspoň něco – kdy jindy než, když máte volno? Jednoduchá je foukací harmonika, klidně bubínek

7. Zkuste si přečíst knížku, kterou jste četli před dávnou dobou a hodně vás bavila – co v ní najdete jiného? Jak a čím vás bavila? Je to stejné?

8. Probuďte se, abyste viděli východ slunce alespoň po dobu jednoho týdne

9. Zkuste se seznámit s někým úplně cizím, kdo je vám prostě jenom sympatický a zkuste ho trochu poznat a v něčem mu/jí pomoci.

10. Zaplavejte si ve volné přírodě – v potoce, rybníku, pod vodopádem

Magnolist je zjednodušeně seznam zážitků, nápadů, možností nebo inspirace, které mohou udělat náš život barevnější. Můžeme si tak udělat pořádek v myšlenkách, co vlastně chceme od života, vztahu, nebo nějaké životní změny. Můžeme ho řešit na celý život, dekádu, rok, nebo třeba jen na prázdniny. Zkrátka Magnolist je pomůcka, abychom si uvědomili, že možností je mnohem více, než nás na první pohled může napadnout.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy