Magnolist na prázdniny

Tak tenhle je těžký – schválně, co z toho zvládnete přes prázdniny?

Existuje tolik skvělých zážitků, které se do různých kategorií nevejdou a přitom za to stojí! Tady je Magnolist různých nápadů, které za to stojí a můžete si je přidat do svého seznamu úkolů na prázdniny nebo dovolenou.

 1. Absolvujte kurz lukostřelby – jedna z nejlepších forem relaxace a soustředění a dá se to dnes dělat skoro kdekoliv
 2. Najděte si místo, kde jste ještě nikdy nebyli - zcela programově hledejte něco, čeho jste si kolem nevšimli - rybník, sad, hrad, údolí, nebo třeba malou kavárnu. Na dovolené, ale hlavně doma nebo tam, kde to znáte.
 3. Navštivte minimálně 1 hudební festival, 2 divadelní nebo kino představení a 3 výstavy
 4. Přihlaste se na na dovolené (nebo doma) na kulinářský kurz, kde se naučíte připravovat nové recepty. Nebo si aspoň zarezervujte degustaci, ochutnávkovou prohlídku nebo výlet do vinařské oblasti a objevujte nové gastronomické lahůdky.
 5. Zkuste jeden den (nebo aspoň půl) nedělat nic... Jakože vůbec nic! Jaké to je? Umíte to?
 6. Dopřejte si odpočinek a relaxaci v luxusním lázeňském letovisku nebo wellness centru. Masáže, termální lázně a meditace vám pomohou načerpat energii a zklidnit mysl. Aspoň den.
 7. Vyrobte něco vlastníma rukama a vystavte si to v práci nebo doma – Můžete něco vyřezat, udělat z hlíny, nebo moduritu. Nakreslit, namalovat, uplést, uháčkovat.
 8. Zkuste extrémní sport – tady se meze nekladou a sami poznáte, zda jste mimo svou komfortní zónu (mimo tu vás chceme dostat)
 9. Naučte se hrát na hudební nástroj – aspoň základy, aspoň něco – kdy jindy než, když máte volno? Jednoduchá je foukací harmonika, klidně bubínek
 10. Zkuste si přečíst knížku, kterou jste četli před dávnou dobou a hodně vás bavila – co v ní najdete jiného? Jak a čím vás bavila? Je to stejné?
 11. Probuďte se dříve, abyste viděli východ slunce a to pokud možno z nějakého blízkého vrcholu kopce, hory, nebo rozhledny.
 12. Zkuste se seznámit s někým úplně cizím, kdo je vám prostě jenom sympatický a zkuste ho trochu poznat a v něčem mu/jí pomoci.
 13. Zaplavejte si ve volné přírodě – v potoce, rybníku, pod vodopádem...
 14. Vyzkoušejte si plavbu na výletní lodi. Nemusíte na exotickou dovolenou. Zkuste to na jezeře, řece, nebo jen přívozem.

 15. Zkuste ujít pár desítek kilometrů - vydejte se na trek nebo pěší túru - zvládnete 25 nebo 50 km.

Magnolist je zjednodušeně seznam zážitků, nápadů, možností nebo inspirace, které mohou udělat náš život barevnější. Můžeme si tak udělat pořádek v myšlenkách, co vlastně chceme od života, vztahu, nebo nějaké životní změny. Můžeme ho řešit na celý život, dekádu, rok, nebo třeba jen na prázdniny. Zkrátka Magnolist je pomůcka, abychom si uvědomili, že možností je mnohem více, než nás na první pohled může napadnout.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy