Černá: Pryč s toxickými lidmi!

Jak se radovat, sledovat lidi kolem a mezi nimi objevit ty, co nám škodí? Jak se takovým toxickým lidem bránit? Jak poznat, jestli tak trochu toxičtí nejsme sami?

Jsou všude kolem nás - ve firmách i v rodinách. Ničí nám život, přinášejí frustrace, ale také nám dávají důležité informace o nás samotných. Jak je poznáme, jak se jim ubráníme a jak si dokážeme vypěstovat schopnost rozkvést a častěji se smát? Tomu všemu se věnuje Markéta Černá, která stovky hodin jako malá prozpívala na cestách v tatínkově Trabantu. Miluje umění a toužila být zpěvačkou. Dnes uzdravuje firmy pro zdravější lidi a zpívat už nikdy nepřestane!

Toxičtí lidé se vyznačují tím, že testují naši odolnost a hranice, kam až je necháme zajít. Dostáváme tak ale klíčové informace o naší vlastní sebeúctě a vnitřních hodnotách. „Často kolem sebe v rodinách, mezi přáteli nebo v práci sociopaty, narcisy nebo psychopaty vůbec nevnímáme, abychom po čase zjistili, že existuje způsob, jak se od nich osvobodit. Trénink říkání obyčejného, ale jasného NE, přitom ve skutečnosti může osvobodit obě strany!“ říká v rozhovoru matka dvou dětí, která během mnohaleté kariéry práce s lidmi sama prošla mnohými zkouškami zralosti.

Kdysi si začala počítat, jak často se upřímně zasměje. A bylo to smutné zjištění. Proč jde o celoživotní trénink a kupříkladu i naše vlastní babička může devastovat naši psychiku i zdraví, nedokážeme-li říci dost?! Co si představit pod slovy „studená empatie“ a proč naopak nelze žít pouze pozitivní život? Dozvíte se také, proč každý z nás potřebuje zcela odlišné benefity, jak si dokonce můžeme uvědomit svou vlastní toxicitu a proč je nutné pro naši sebezáchovu něco udělat.

To vše a mnoho dalšího najdete v dalším podcastu Magnoli:

Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Články s podobnými tématy