Masturbace, to není pro mě!

Masturbace jen jen výjimečně společenským tématem. S tím asi nic neuděláme. Je však překvapivé, kolik se s tímto tématem pojí mýtů a nejasností a přitom obzvláště kolem 50 má i řadu benefitů.

Každý masturbuje, a pokud tvrdí, že ne, lže.

Fakta: Je pravda, že masturbuje velké množství lidí, mužů i žen, ale tvrdit, že masturbují všichni, je mylné. V Čechách jsme úplně nenašli oficiální data, ale údaje ze zahraničí tvrdí, že alespoň jednou v životě masturbovalo 67 až 94 % mužů. Pouze 43 až 67 procent z nich uvedlo, že masturbovali během posledního měsíce. U žen byla procenta nižší - 43 až 85 procent uvedlo, že masturbovaly alespoň jednou v životě, ale pouze 21 až 43 procent tak učinilo během posledního měsíce.

Lidé středního věku stále pravidelně masturbují - 63 % mužů a 47 % žen. Existují údaje, které naznačují, že značný počet osob starších 80 let se nadále uspokojuje.

Jiný průzkum ukazuje, že nejvíce masturbují ženy ve věku 18 až 24 let (80 %), zatímco u žen starších 65 let je to 53 %. Ženy ve věku 46 až 55 let však zaujímají první místo, pokud jde o četnost sebeuspokojování. Téměř polovina z nich masturbuje každý den, aby si užila a přivodila si orgasmus, oproti pouhým 13 % mladších žen, které masturbují mnohem méně často. Z nejmladších žen, které se zúčastnily tohoto průzkumu (18-24 let), masturbuje 80 %, ale pouze 13 % z nich to dělá každý den.

Masturbace způsobuje šílenství.

Fakta: Staré přesvědčení, že masturbace způsobí duševní onemocnění, se jednoduše nezakládá na pravdě. Masturbace nezpůsobuje žádné emocionální problémy, s výjimkou těch, kteří se při ní cítí provinile nebo se obávají, že je v rozporu s jejich náboženskými nebo kulturními zásadami.

Masturbace může způsobit fyzické problémy, například impotenci, zakřivení penisu, slepotu nebo růst chloupků na dlaních.

Fakta: Masturbace je málo riziková a nezpůsobuje vedlejší účinky (pokud za vedlejší účinek nepovažujeme oděrky z tření.) Masturbace je neškodná. Vzhledem k velkému procentu lidí, mužů i žen, kteří přiznávají masturbaci, by se mohlo zdát, že většina světa by v tuto chvíli měla na dlaních chlupy nebo by byla slepá, kdyby tato činnost byla škodlivá.

Podle lékařů je tato osamělá sexuální aktivita spojena se zvýšeným rizikem rakoviny prostaty, pokud ji často provozují mladí muži mezi dvacítkou a třicítkou. V době, kdy muži dosáhnou padesátky, však může před onemocněním chránit, protože pomáhá odstraňovat toxiny, které se v nich za život nahromadily.

Pokud masturbujete, když jste ve vztahu, znamená to, že s vaším vztahem není něco v pořádku.

Fakta: Masturbace je jediná příležitost, kdy se nemusíte cítit provinile nebo mít obavy z výkonu, zda si váš partner sex užívá. Masturbace může dokonce pomoci vašemu sexuálnímu životu; může vás naučit, co se vám líbí a co ne, takže se o tyto informace můžete podělit se svým partnerem. V některých vztazích se úroveň sexuálních tužeb partnerů liší a masturbace může pomoci zmírnit určitý tlak na sex. Někteří lidé také zjišťují, že společné sebesupokojování může být vysoce erotické.

Studie masturbačních rutin ukazuje, že: 

  • 54 % žen se rádo ponoří do sexuální fantazie, aby se dostaly do nálady. Mezi nejčastější fantazie podle jiné studie patří sex s více lidmi a sex se slavnou osobou.
  • Sledování obsahu pro dospělé jako součást své masturbační rutiny přiznává 35 % žen a zhruba 46 % mužů. Patnáct procent žen také čte erotické příběhy.
  • Muži a ženy při masturbaci podobně často myslí na minulý sexuální zážitek (26 %, resp. 24 %).
  • Vibrátory nebo dilda používá 28 % žen, mnoho dalších používá prsty nebo sprchovou hlavici.

Tak šup, šup, běžte na to ;)

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy