
Alex Dowis: Z podchodu do světel ramp
„Já maluju čtyři čáry za vteřinu,“ říká bez přehánění. A diváci žasnou – nejen nad rychlostí, ale i nad tím, že z takového tempa vznikají realistické obrazy.
Po první a druhé panické atace jsem si ještě pořád myslela, že to zvládnu sama. A že jak záchvaty přišly, tak zmizí, čáry máry, panika je minulostí. Naordinovala jsem si samoléčbu – vrátím se fyzicky do práce a ono mě to přejde. Našla jsem dceři školku poblíž redakce a… nedojela tam ani první den. Další selhání mě však stále nedonutilo začít svůj problém řešit s odborníkem.
Podcast je ke slyšení na Youtube, Spotify a řadě dalších podcastových platformách.
Případně přímo zde:
O panické atace na vlastní kůži. Upřímně, emotivně, otevřeně a bez příkras. Spisovatelka Klára Mandausová vypráví o svém setkání s panikou, o tom, jak se s ní učila vycházet a proč jí otevřela oči.
Vyprávění je určené těm, kdo se s panikou potýkají i jejím blízkým, kteří někdy nechápou, co se to s „panikáři“ děje. Panika je stav, který dokáže člověka zahnat do úplného kouta, sebrat mu pocit bezpečí a pevné půdy pod nohama, uzavřít ho doslova mezi čtyřmi stěnami. Dá se s ní ale pracovat. Nabízí se slovo bojovat, ale není úplně přesné. Namísto boje je lepší ji pochopit, protože pak je jasné i to, proč se v životě objevila a co jí z něj odvolá. S Paní Panikou si totiž lze podat ruku a poděkovat, za to, co nasvítí, ukáže a naučí.
Autor: Klára Mandausová
Foto: Robert Tichý
Zdroj: Klára Mandausová