Vosoba: Ve 30 nemůžete mít moudrost a zkušenost padesátníka

18.08.2021

Jeden z nejhlubších rozhovorů, jaký jsme dělali - o etapách, kterými v životě procházíme, co bychom si měli uvědomit, proč je dobré si nabít a jak se nebrat tak moc vážně?

Pavel Vosoba ovlivnil životy stovek až tisíců manažerů a nejen téma 50+ je mu vlastní. Podnikatel, manažer, kouč a spisovatel Pavel Vosoba stál před třiceti lety u zrodu první ryze české poradenské firmy, ale v těchto dnech je především autorem nové detektivky pro děti s názvem Časohrátky.

„Kluci a můžeme si tykat?“ odšpuntoval naše napětí ze setkání s člověkem, kterého si dlouhodobě vážíte a víte, kolika stovkám či spíše tisícům lidí v byznysu ovlivnil či přímo změnil život. A to pozitivně. Přiznává, že nejvíc ho vždy nakoplo, když byl podceňován a zpochybněn, zda to či ono dokáže. Jako spoluzakladatel v Čechách vůbec první poradenské firmy M.C.Triton napsal celou řadu knih o změnách postojů lidí a firem. Při zkoušení svých poradenských praktik pochopil, jak nekonečné jsou schopnosti člověka. Stačí nám jen odstranit některé rozumové bariéry.

 

Přes tituly Dokonalý život či Únik z průměrnosti se propagátor sebepoznání dostal až k tvorbě pro nejmenší čtenáře. Pro ty může být střet s tajemnými bytostmi v novince Časohrátky prvním setkáním s detektivním žánrem, samozřejmě pro děti.

A pokud nemáte tolik času, připravili jsme pro vás i sestříhanou verzi, tzv. výběr z hroznů, která v sobě kondenzuje hlavní myšlenky a je o polovinu kratší než nezkrácená verze:

Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Články s podobnými tématy