Proč je sexy stát se v 50+ pejskařem?

V padesáti poprvé pejskařem, tak trochu z donucení. Nikdy předtím ho to ani nenapadlo, dnes je za to ale vděčný. Z jakých 7 důvodů, tomu tak je?

Covid-19, starosti v rodině i v práci, související frustrace, touhy dětí, potřeba se pomazlit, králík zemřel už dávno… Těch důvodů se v tomto případě sešlo více. Kladete si podmínky typu „ale budete ji/ho venčit, starat se, já to jenom zaplatím!“ a přitom pomalu ale jistě podléháte tomu, že prostě chcete, aby byla vaše rodina šťastná. A najednou máte psa!

Aby to bylo fér, je třeba napsat, že podmínek bylo nakonec víc – nesmí línat, musí být krásný, nepotkáte ho na každém rohu a vyberete mu jméno (samozřejmě schválené ostatními). Ale to vlastně s důvody, které autor textu uvádí vůbec nesouvisí. Pokud máte rádi zvířata.

1. Pohyb = zdraví

Takový přírůstek do rodiny přirozeně způsobí, že se i ti méně pohybliví začnou více hýbat. Pravidelné procházky, hraní si se štěňátkem a posléze s větším psem, to všechno vás dostane od počítače nebo TV a jednoznačně vám to prospěje.

2. Socializace = kontakty

Je to jako chodit s kočárkem, kolemjdoucí vás vnímají jinak, zeptají se co a jak a taková ta klišé „ježiš ten je krásnej a kolik je medvídkovi let?“ vám přestanou s vlastním psem jít na nervy. Začnete jinak a vesměs pozitivněji poznávat neznámé lidi a na věčně nafrněnou Rusku (pardon) s implantáty většími, než je pejsek samotný, se můžete vykašlat…

3. Seznamka = láska a sex

Existují tisíce případů, kdy se pejskař s pejskařkou zapovídali a skončili před oltářem. Pro ty, co se hůře seznamují, může být taková situaci odbouráním komunikační bariéry a překročením studu někoho sympatického oslovit. Proč je muž s kočárkem nebo psem takovým afrodisiakem, nechť popíší ženy.

4. Skok na jedno = relax

Především pánové, kluci, tatínkové mohou zbystřit. Jít se v kteroukoliv denní či noční hodinu proběhnout s rodinným pokladem přináší takřka geniální symbiózu pohybu, dobrého skutku a možnosti se zastavit na „jedno“ točené v nedaleké hospůdce. A skvělé je i to, že na druhé většinou nedojde, pes vás prostě odtáhne, nebaví ho to.

5. Antistres = čistá hlava

Pro ty z nás, kteří jsou roztěkanější a hůře odvádějí pozornost od každodenních stresů je venčení psa balzám na duši, především večer nebo časně z rána. Tím, že hlídáte, aby nepokousal nějaké dítě, nepočůral sousedovi blatník a svoje exkrementy neumístil před domem vašeho starosty, odvede vaše chmury alespoň na chvíli z hlavy.

6. Disciplína = prioritizace

Ta pravidelnost je velký bonus, nejen pro ty z nás, co se neustále přemlouvají k návštěvě fitcentra či abstinenci nebo ukončení prokrastinace. Přece nechcete, aby vám nový koberec v obýváku pejsek proměnil v Máchovo jezero. A nechcete ho hlavně zklamat – zakousnete se a vyrazíte, ani hromy blesky vás nezadrží.

7. Ultimátní láska = víc než přátelství

Můžeme diskutovat o jednoduchosti psů a jejich sloužících povahách (kočka se na vás většinou vykašle a dělá si co chce), ale pokud máte štěstí na přátelskou povahu, nezklame vás. Zazlobí, zkusí, kam až může zajít, ale svou náklonnost vám projeví často ve chvílích, kdy není nikdo poblíž a potřebujete ji cítit. A že jde často jen o „žrádlo“? Ale ty psí oči…

Napadají vás další důvody, proč si psa v jakémkoliv věku (poprvé) pořídit?

 

Autor: Antonín Parma

Foto: zdroj archiv autora

Články s podobnými tématy