Dnešek si užiju! Ale jak?

Připravili jsme pro vás další magnolist, jak si udělat svůj den snů, jen pro sebe a pro radost a zvládnete to i ve všední den a i když Vám je nebo brzy bude 50 (nebo možná právě proto)

1. Udělejte toho méně

Máte hodně úkolů? Máte plný program? Neříkám, že nemáte dělat nic, ale zkraťte seznam na polovinu, soustřeďte se jen na „důležité“ - nejen „naléhavé“ věci. Co to vlastně je? A mezi námi - co se stane?

2. Buďte přítomni - tady a teď

Pokuste se v myšlenkách stále vracet do přítomnosti, do tohoto okamžiku, soustřeďte se na to, kde jste, co děláte a s kým jste. Nemůžeme změnit věci, které se již staly, budoucnost nemůžeme předvídat, místo toho se soustřeďte na přítomnost. Hodně v tom pomáhá i snaha co nejvíce zapojovat všechny smysly. Takže den plný dneška, ale i chutí, vůní, zvuků a tepla.

3. Pracujte na jedné důležité věci

Posuňte, začněte, změňte to, co bude mít v dlouhodobém horizontu jasný a pozitivní vliv na váš život (osobní nebo kariérní). Ten pocit posunu za to bude stát…

4. Čistěte, vyhazujte

I kdyby šlo jen o malý prostor - třeba zásuvku nebo poličku – uklidit nějakou oblast vašeho života může mít úžasný vliv na vaši náladu a úroveň štěstí. Nebojte se něco vyhodit.

5. Hýbejte se - jděte se (aspoň) projít

Nemusí jít hned o cvičení, i když by bylo nejlepší ;) Stačí jít na procházku. Pohyb a čerstvý vzduch budou mít na váš den skvělý vliv. Značka ideál je ještě u toho zkusit zapojit co nejvíce smyslů, kochat se okolím, přírodou, vůněmi, zvuky, užívat si je.

6. Poslouchejte skvělou hudbu

Něco, co vás zaručeně potěší, nebo něco, co vás těšilo dříve, co ve vás znovu zažehne minulé myšlenky. Co vás uklidní, rozradostní, zklidní, to je na vás…

7. Zapojte nos a chuť

Dopřejte si něco, co máte hodně rádi a pokuste se rozlišovat malé nuance ve vůních nebo chutích. Udělejte si soukromou degustaci - kupte si různé sýry, křupavé pečivo. Případně si kupte různé květiny, nebo třeba koření a zkoušejte, co vás těší.

8. Sledujte východ nebo západ slunce

Ano, je to banální, ale funguje to. Chvíli to trvá, je to vlastně velkolepé a je to tady a teď.

9. Dejte si odměnu

Odměňte se nějakou maličkostí - přečtěte si kapitolu své oblíbené knihy, prolistujte časopisy a hledejte inspiraci, nebo něco, co se vám líbí, někomu fajn zavolejte, dopřejte si horkou vanu. Vnímejte vše, co tento čas obnáší, vychutnávejte si ho a buďte za něj vděční.

10. Buďte s někým fajn

Užijte si aspoň chvíli s někým, koho máte rádi. Není nic lepšího než hezký moment, za který můžete.

Určitě vás toho ještě spousta napadne, dejte nám vědět!

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy