Už jste byli v Lipsku? Je kousíček...

Lipsko je město s bohatou historií, kulturními poklady a živoucí atmosférou, kde můžete prožít hezký víkend s rodinou nebo jen ve dvou.

Lipsko má dlouhou historii, která sahá až do středověku. Staré město je plné zachovalých historických budov a uliček, které odrážejí bohatou minulost města, asi nejzajímavější je však z pohledu kultury.

Sídlí zde jedna z nejstarších a nejprestižnějších německých univerzit a také zde působil slavný hudební skladatel Johann Sebastian Bach. Město je proto domovem slavného festivalu Bachfest, festivalu Wave-Gotik-Treffen, který je největším gotickým a alternativním festivalem na světě, a Lipské jazzové dny. V průběhu roku ale můžete navštívit i řadu klubů, barů a koncertních sálů, kde můžete zažít širokou škálu hudebních žánrů, od klasické hudby až po elektronickou hudbu.

K vidění je tady široká škála architektonických stylů - Staré město představuje směs gotiky, renesance, baroka a klasicismu, zatímco moderní části města ukazují odraz 20. století a současného designu. Ve městě je řada významných muzeí a galerií, které nabízejí bohatou sbírku umění, historických artefaktů a vědeckých exponátů. Mezi nejznámější patří Muzeum Bachova archivu, Muzeum Bildende Künste a Grassimuseum.

A je to tady i hodně zelené - město je obklopeno nádhernou přírodou, která nabízí mnoho možností pro procházky a relaxaci. Zahrnuje rozlehlé parky, jezera a zahradní areály, jako je Clara-Zetkin-Park a Botanická zahrada Lipsko. Skvělé je, že se tady dá skvěle jezdit na kole - rozsáhlou síť cyklostezek můžete pro zkoumat na kole, které si kdekoliv můžete půjčit.