Mnichov - kam jinam na pivo, ale třeba i na moderní umění

Obchodně, průmyslově, ale i kulturně a historicky bohaté město nabízí mnoho muzeí, galerií, divadel a historických památek. Rozhodně stojí za návštěvu i mimo Oktoberfest. Může to být skvělý víkend...

Mnichov je se svými 1,5 miliony obyvatel třetím nejlidnatějším městem v Německu po Berlínu a Hamburku. Jedná se o jeden z nejbohatších regionů v Německu se silnou ekonomikou. Samotné Bavorsko je silnější a větší, než celá Česká republika. Z pohledu průmyslu je domovem mnoha mezinárodních a německých společností, zahrnuje automobilový průmysl, strojírenství, informační technologie, biotechnologie a telekomunikace, ale je i jedním z nejdůležitějších finančních center v Německu. Mnichov je považován za jedno z nejdražších měst v Německu a v Evropě. Náklady na bydlení, potraviny a služby patří mezi nejvyšší v zemi.

Co byste měli vidět?

1. Mariánské náměstí (Marienplatz): centrální bod Mnichova a domov slavného Nového radničního komplexu. Každý den zde odbíjí známý Mariánský zvon.

2. Frauenkirche: To je nejslavnější katedrála v Mnichově a jedna z nejvýznamnějších gotických staveb v Německu. Je známá svými dvěma věžemi a velice působivým interiérem.

3. Národní muzeum Bavorska (Bayerisches Nationalmuseum): Muzeum, které ukazuje bohatství bavorské historie, kultury a umění. Najdete zde rozsáhlou sbírku historických artefaktů a uměleckých děl.

4. Pinakotéky: Mnichovské Pinakotéky tvoří tři galerie - Alte Pinakothek (staré umění), Neue Pinakothek (19. století) a Pinakoteka moderny (moderní umění). Každá galerie nabízí jedinečnou sbírku uměleckých děl a je ideálním místem pro milovníky umění.