Podzimní magnolist

Připravili jsme pro vás 20+1 tip, co můžete dělat na podzim. A pokud máte pocit, že jste na to trochu staří, nebo se to nehodí, tak si k tomu můžete vzít děti, nebo tvrdit, že je to pro ně a pro jejich radost.

 1. Dejte si jablečný cider - lokálních, nebo zahraničních jich je dnes k dostání celá řada!
 2. Otevřete okna - Může se to zdát jako naprostá samozřejmost, ale vpuštění osvěžujícího svěžího podzimního vzduchu vám může opravdu zlepšit náladu.
 3. Vyřežte s rodinou (nebo sami) dýni - nemusí jít jenom o obličej, každý může zkusit něco nového. 
 4. Vyzdobte si domov - Ozdobte krb, kuchyň a obývací pokoj dýněmi, věnci a pytlovinou, svíčkami.
 5. Udělejte si draka - je jedno, kolik vám je a zda to bude pro dospěláky, nebo "jakože" pro děti - je to zábavné a ten pocit, když drak letí... 
 6. Udělejte si dýňový recept - Něco tradičního, jako dýňovou polévku, koláč, chléb, palačinky nebo roládu. Kolik dýňových receptů znáte? Zkoušeli jste dát do dýňové polévky trochu hořké čokolády?
 7. Vyrazte na víkendový výlet - Využijte krásné podzimní období a vyrazte na výlet do nové destinace.
 8. Uspořádejte podzimní večírek - Klidně na nějaké „trapné americké téma“ jako je halloween.
 9. Udělejte si podzimní filmový večer - Nemusí jít o strašidelné filmy - pokud to není vaše parketa! Je to perfektní zábava na chladnou noc a rozhodně najdete spoustu možných titulů.
 10. Vyměňte šatník za podzimní oblečení - Odložte letní oblečení a uvolněte ve skříni místo pro teplé svetry a boty. Když už v tom budete, možná šatník i trochu vyčistíte.
 11. A když jsme u toho - Darujte letní oblečení, které už nebudete potřebovat… nebo jste nikdy nenosili.
 12. Sbírejte a lisujte podzimní listí - Běžte na podzimní procházku a nasbírejte barevné listí. S dětmi, nebo jen sami. 
 13. Procházka lesem - Klidný způsob trávení času po celý rok, ale podzim je obzvlášť kouzelný. Na šustění listí pod nohama prostě nikdy nejste příliš staří.
 14. Podzimní focení - Vezměte fotoaparát nebo mobilní telefon a vyfoťte si krajinu nebo své blízké. Nebo si najměte místního fotografa na rodinné focení.
 15. Udělejte si Oktoberfest - pokud jste nezvládli zajet do Německa, můžete si ochutnávku piv (klidně i ve velkém) udělat sami a doma - nebo s přáteli (u nich).
 16. Vyrazte na piknik - Vezměte svou oblíbenou kostkovanou deku (nebo jakoukoli jinou) a vychutnejte si oběd nebo večeři venku. 
 17. Let horkovzdušným balonem - Představte si, že se vznášíte nad barevnými stromy. 
 18. Skákejte do hromady listí - hrabání nebaví asi nikoho, ale není nad to skočit do hromady křupavého barevného listí! Celá rodina se sejde, aby společně vytvořili velkou hromadu listí, a pak si odpoledne hrají na podzimní listí. Skvělé i na focení.
 19. Běžte na výlov rybníka - Na většině výlovů je doprovodný program, určitě i ochutnávky rybích specialit.  
 20. Vyrobte krmítko - blíží se zima a to se krmítko hodí! (i když, jak vám řeknou ornitologové, přikrmovat můžete stále).
 21. Napište si svůj vlastní podzimní magnolist

Autor: Helene Známá

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy