Wachau - nádherné scenérie a skvělé víno

Jste tam za pár hodin a kromě krásných scenérií a všeho kolem meruněk se jedná oblast se světové uznávanými ryzlinky a veltlíny.

Wachau je region ležící v Dolním Rakousku, ve střední části Rakouska. Tento region se nachází na březích řeky Dunaj a táhne se mezi městy Krems an der Donau a Melk. Oblast je známá svými malebnými scenériemi, které kombinují vinice, vinohrady, útesy a řeku Dunaj. Tato oblast je považována za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Rakousku. Díky své přírodní kráse a kulturnímu dědictví bylo Wachau v roce 2000 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Jezdit můžete vlakem, autem, parníkem, ale i na kole. Je to prostě jedinečný region, kde jste za chvíli a nikdy na to nezapomenete.

Co byste si neměli nechat utéct

  1. Klášter Melk: Je ikonickou dominantou Wachau a jedním z nejvýznamnějších barokních klášterů v Rakousku. Jeho impozantní architektura a krásné interiéry s uměleckými díly, freskami a knihovnou s bohatou sbírkou knih, jsou dojímavým pohledem. Klášter se nachází na vrcholu kopce nad Dunajem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Není to už úplně Wachau, ale počítá se sem ;)