Do Salzburgu třeba na loutkové divadlo

Krásné město se skvělým servisem, krásnými výhledy, historií, uměním a zážitky, na které víkend nemusí stačit.

Salzburg je historické a kulturní město ležící na severu Rakouska, v údolí řeky Salzach, nedaleko hranice s Německem. Je obklopen Alpami, což mu dodává jedinečnou kulisu. Má bohatou historii sahající až do římských dob. Bylo založeno v 8. století a stalo se sídlem arcibiskupů. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Příležitostí, proč sem zajet je více než zastávka na cestě do Alp. Asi každý ví, že je to rodiště skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Mozartův dům nyní slouží jako muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout jeho osobní předměty a seznámit se s jeho životem a hudbou. Město je také pořadatelem slavného hudebního festivalu Salzburger Festspiele, který se koná každé léto. Je známé pro své vynikající pečivo, dezerty a dorty, nádhernou přírodu, ale třeba i slavné loutkové divadlo.

Nejzajímavější místa

1. Hrad Hohensalzburg: Impozantní hradní pevnost, která se tyčí nad městem, nabízí úchvatné výhledy na Salzburg. Je to jedna z největších dochovaných hradních pevností ve střední Evropě a její historie sahá až do 11. století.

2. Staré město: Historické centrum města, zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO, je plné malebných uliček, kostelů a tržnic. Návštěvníci zde mohou prozkoumat Getreidegasse - známou obchodní ulici, kde se nachází Mozartův rodný dům.

3. Zámek Mirabell: Elegantní barokní zámek a zahrady jsou jedním z nejkrásnějších míst v Salzburgu. Zahrady jsou zdobeny fontánami, sochami a květinovými aranžmá a nabízejí skvělý výhled na město.

4. Katedrála sv. Ruperta: Gotická katedrála je nejstarším kostelem v Salzburgu. Je známá svými nádhernými freskami, oltářem a hrobkou sv. Ruperta.