Pojeďte do Innsbrucku poznat Alpy

Je tady toho hodně k vidění, ale i k pochopení a poznání samotných Alp a celého regionu. Další tip na výlet...

Innsbruck je hlavním městem spolkové země Tyrolsko v Rakousku. Město v údolí řeky Inn s jedinečnými výhledy na Alpy má dlouhou historii a je známé pro svou krásnou historickou architekturu a bohatou kulturní scénu.

Historie sahá až do římské doby jako důležité centrum obchodu a kultury v regionu. V letech 1964 a 1976 se zde konaly zimních olympijské hry a právě díky své poloze v Alpách je Innsbruck oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, horské cyklistiky a zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding. V létě i v zimě je město vyhledáváno turisty kvůli svému okouzlujícímu okolí.

Jedná se město, které rozhodně přesahuje region - je domovem prestižní univerzity, která přitahuje studenty z celého světa, je dobře propojené díky svému letišti a dobré síti silnic a železničních tratí.

Co vám nesmí utéct?

  1. Zlatá stříška (Goldenes Dachl): je jedna z nejznámějších památek Innsbrucku. Jedná se o krytý balkón s pozlacenými měděnými dlaždicemi, který byl postaven pro císaře Maxmiliána I. v 15. století. Je to skvělé místo na procházku a nabízí nádherný výhled na okolní hory.
  2. Alpenzoo: Toto je největší alpská zoo na světě, která se zaměřuje na alpskou faunu. Naleznete zde mnoho druhů zvířat, jako jsou kamzíci, medvědi, sovy a mnoho dalších.
  3. Katedrála svatého Jakuba (Innsbrucker Dom): Tato barokní katedrála je jedním z nejvýznamnějších náboženských míst v Innsbrucku. Její interiér zdobí mnoho uměleckých děl a stojí za to si prohlédnout také hrobka císaře Maxmiliána I.
  4. Lanovky: V zimě je Innsbruck oblíbeným místem pro lyžování a snowboarding. Má dobré spojení s lyžařskými středisky, jako je Nordkette a Patscherkofel, kam se dostanete rychlými horskými lanovkami.
  5. Hofburg: bývalý císařský palác, který byl sídlem habsburského vládce Tyrolska. Dnes slouží jako sídlo zemského parlamentu a dalších vládních institucí.