Magnoli Universe #13: Robert Jíša o životě skladatele a vůli se nevzdávat

“Zachránil mě můj desetiletý syn”, říká hudební skladatel Robert Jíša v mimořádně otevřeném podcastu ze série Magnoli Universe. O úspěchu v zahraničí, osudových ženách, nástupu umělé inteligence i pádu na pomyslné dno. Ale především nalezení vůle to nikdy nevzdávat.

Jako jeden z mála českých umělců vystudoval prestižní školu v bostonské Berklee College of Music. Mladičký natočil úspěný debut Hourglass (1992) a po návratu z Ameriky v podstatě pro sebe "zabral" kategorii relaxační a ambientní hudby. Jeho Pět Tibeťanů s použitím jednoho jediného tónu atakovalo statisícové prodeje. Složil řadu alb, hudbu pro desítky filmů a je držitelem více než stovky hudebních ocenění.

Během poutavého vyprávění s Robertem Jíšou se dozvíte, jak to pro muzikanta funguje v cizině a jak trpký může být návrat do vlasti. V otevřeném rozhovoru dvou přátel se dotkneme i dalších radostí i traumat, schopnosti se uživit svobodnou tvorbou, i těch nejčernějších myšlenek.

Do nového formátu série Magnoli Universe si od podzimu 2023 zve Tonda Parma z Magnoli zajímavé a inspirativní osobnosti, jejichž vnitřní světy nemusí být vždy vidět, ale nebojí se o nich mluvit.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Antonín Parma, David Seibert Tomáš Poucha

Foto zdroj Magnoli, David Seibert

Články s podobnými tématy