Magnoli Universe #17: Daniel Stach o nakažlivém optimismu i životním rozhovoru

Nejpozitivnější rozhovor pro začátek roku 2024. Jaké je to mít v pětatřiceti vlastní planetku, potkávat největší mozky světa a popularizovat vědu široké veřejnosti?

„Nikdy jsem nepotkal nikoho, z koho by vyřazovala taková vnitřní síla“, popisuje Daniel setkání s ruskou básnířkou a aktivistou Nataljou Gorbaněvskou. Když o ní mluví, má v očích dokonce slzy. S respektovaným moderátorem, redaktorem a klíčovou tváří České televize jsme si povídali nejen o jeho neuvěřitelných setkání s lidmi, kteří mění naše životy v různých oborech. K úžasným objevům typu metody CRISPR pak dodává „nevěřím tomu, že všichni dodržují etický rámec, naše schopnost měnit DNA může být jednou zneužita“

V novoročním rozhovoru plném emocí a smíchu se spolu s Tondou Parmou z Magnoli dotknou řady osobních témat. Jak chce Daniel ochránit svoje děti a kdo je pan Rozárka, kterého také tolik miluje? Co všechno musí zvládnout za pár desítek minut při vyhlášení nositelů Nobelovy ceny nebo ve chvíli, kdy oznamuje národu klíčové informace jako jsou očkování proti Covid-19 nebo zdražení energií? Jak se dokáže držet ve formě, kdo ho nejvíc ovlivnil a proč se nesmíme bát o věcech přemýšlet?

Celý rozhovor najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Antonín Parma, David Seibert a Tomáš Poucha

 

Články s podobnými tématy