Magnoli Universe #16: Jaroslav Svěcený o vzácných houslích a komunikaci s posluchači

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený je vášnivým popularizátorem vážné hudby. Vystoupil na většině předních světových scén, natočil desítky alb a také je sám organizátorem. Prožil i velice těžké osobní období. Věděli jste ale, že je rovněž vyhledávaným soudním znalcem v oboru strunných nástrojů?

„Housle jsou jako krásný obraz“, vysvětluje houslový virtuos Jaroslav Svěcený ve chvíli, kdy se během našeho rozhovoru nadšeně rozpovídá o jejich historii a tajích soudního znalectví, ke kterému ho neustálé sebevzdělávání přivedlo. Láska k hudbě ho naplňuje bezezbytku, ale k potřebě živého hraní hned dodává, že „bez diváků my umělci nejsme vůbec nic“. A byly to opět housle, které ho zachránily v době, kdy procházel nejtěžším životním obdobím. Tehdy ještě nevěděl, jestli se dokáže zdravotně i psychicky zvednout.

V dnešním předvánočním rozhovoru se spolu s moderátorem Tondou Parmou z Magnoli dotkneme také řady zábavných až tragikomických historek s politiky nebo majiteli více či méně cenných historických nástrojů. Jak komunikuje se svými posluchači a proč je tak vděčný za energii, kterou z jejich potlesku a hudby samotné získává?

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Antonín Parma, David Seibert a Tomáš Poucha

 

Foto zdroj Magnoli, David Seibert

 

Články s podobnými tématy