Magnoli Universe #14: Terezie Kovalová o uzdravení psychedelickou terapií

Talentovaná a respektovaná umělkyně, která dokáže veřejně sdílet svoje emoce i bolesti, přesto pro ni small talk zůstává utrpením. Sama sebe označuje za divného pavouka, který právě možná přichází o životní úspory. Najít cestu od bolesti ji pomohla až pravidelná terapie. Co všechno Terezie Kovalová nyní prožívá?

„Někdy dlouho nic a pak najednou nakoupím pět koláčů a začnu je žrát najednou“, vystřelí během rozhovoru umělkyně, která právě „přežila“ Kristova léta. Uznávaná violoncellistka, zpěvačka, ale také hudební pedagožka a bývalá modelka Terezie Kovalová, se podobnými hláškami staví čelem ke své diagnostikované neurodivergenci. Mladým lidem na sociálních sítích dodává kuráž nebát se terapeuty a psychology vyhledat včas.

O microdosingu, čili bezpečném dávkování psychedelik, jejichž substance rozšiřují naše vědomí, hovoří jako o možnosti, jak to v současném světě vůbec přežít. „Žijeme utopení v Matrixu a náš největší úkol je žít teď a tady, náš mozek to prostě nestíhá“. Během rozhovoru dojde na odtabuizování využití psychedelik v běžném životě i faktu, že právě Čechy byly ohniskem světového výzkumu, který komunistický režim zastavil.

V nové formátu Magnoli Universe se s moderátorem Tondou Parmou z Magnoli dostane k připravované knize o cestě za legendárním Alejandrem Jodorowskym i prvnímu sólovému albu Zinka, jehož vydání se zcela nečekaně komplikuje.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Antonín Parma, David Seibert a Tomáš Poucha

 

Foto zdroj Magnoli, David Seibert

Články s podobnými tématy