Veselovský: Jak se dělá kvalitní rozhovor?

Martin Veselovský nám rozkryl, jak se dělá kvalitní rozhovor. Respektovaný moderátor, těžký introvert a milovník letectví se nebojí přiznat, že někdy neví.

Antonín Parma

Má za sebou tisíce rozhovorů, miluje letectví a přiznává, že je těžký introvert. Jak lze docílit toho, aby byl rozhovor skutečně dobrý?

Natočit s Martinem podcast mne napadlo ve chvíli, kdy jsem v pokoji svého šestnáctiletého syna spočinul na několika monitorech s jeho portrétem. „Tati on je skvělej a chtěl bych být novinář jako on…“. Udělalo mi to děsnou radost, že zrovna on předběhl i Eminema. Pak jsem si také říkal, že to bude solidní výzva pro Tomáše. Vést dialog s někým, kdo sám absolvoval tisíce rozhovorů, ale o sobě mluví nerad a musíte z něj doslova páčit cokoliv osobního není vůbec snadné. Bylo to také vůbec poprvé, kdy jsem počítal s tím, že někdo naše pozvání do podcastu odmítne. „Udělám to rád, řekni mi kdy…“ reagoval Martin z fleku a bez vytáček.

  • Proč nemá žádné plány ani sny?
  • Proč si skoro s nikým netyká? 
  • S kým by chtěl udělat velké interview? 
  • Proč se nebojí přiznat, že někdy neví?

To všechno se dozvíte v rozhovoru, kterého se Tomáš v roli moderátora bál více než obvykle. Ale stojí to za to a té důvěry pustit si nás více k tělu si moc vážíme. Takhle totiž Martina Veselovského možná neznáte a jeho osobní sdělení může být inspirací i mimo svět kamer a natáčecích studií.

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy