Štve vás celý svět?

Přinášíme další magnolist, abyste byli více v pohodě. Co z toho už děláte a co vás nenapadlo?

Opět přinášíme magnolist. Podstatou není soutěžit, ale vyjasnit si, co všechno v životě máme a nemáme a hlavně si přinést více barevnosti do života.

1. Pracujte na tom, abyste se vzdali všech negativních pocitů, kterých se držíte

Rozlišujete vůbec, jestli máte více pozitivních nebo negativních pocitů? Zkoušíte být lépe naladění? Hledáte spíše do půlky plné sklenice, nebo do půlky prázdné?

2. Pořiďte si do pracovního prostoru rostlinu

Je až zarážející, jak může jiný živý organismus přinést lepší náladu a zpříjemnit prostředí. Můžete se o někoho/něco starat, budete to mít hezčí, zklidňující.

3. Najděte si každý den něco, čemu se zasmějete

Kdy jste se naposledy zasmáli? S kým? Čemu? Umíte se smát? Pořádně!

4. Udělejte si čas na přírodu

Desítky tisíc let nás příroda obklopovala a stále nás umí fantasticky zklidnit, zpomalit a potěšit. Samozřejmě ji musíte být schopni vnímat, mít na ni čas a věnovat jí pozornost – nejít si tam jen zavolat ;).

5. Udělejte si každý den čas pro sebe

Plánujte a dopřejte si čas, který je jenom váš. Na to co vás těší, baví, naplňuje, nebo si u toho jenom odpočinete, vypnete, klidně jen koukáte do prázdna.

6. Uspořádejte si domov nebo pracovní prostor

Něco srovnejte, zpřehledněte, zefektivněte, dejte jinam, vyhoďte, nebo vyměňte za lepší, hezčí, lépe fungující. Organizovaný život vede k organizované mysli a to k větší spokojenosti.

7. Zkuste jógu, reiki, akupunkturu nebo jiný druh relaxační terapie

Asi není třeba popisovat, proč je to skvělý způsob relaxace.

8. Travte čas s lidmi, kteří vás dělají šťastnými

Prvním krokem je si možná vůbec vyjasnit, kdo to je a kdo ne. Potom už zbývá jen vědomě s nimi plánovat a hlavně trávit čas, který vám dělá dobře.

9. Naučte se stát si za svým

Není to o tom, abyste se s někým hádali do krve nebo se nikdy nezměnili. Ale je dobré si vyjasnit, co je pro vás důležité a co není a trvat si na tom. Přinese vám to velkou porci naplnění.

10. Zaměřte se na vděčnost

To může znít trochu ezo, ale je to hlavně o tom, abyste si začali uvědomovat všechno, co je správně a mohli byste si toho nevšímat, brát to jako samozřejmé.

Co z toho děláte? Klidně nám napište další tipy!

Magnolist je zjednodušeně seznam zážitků, nápadů, možností nebo inspirace, které mohou udělat náš život barevnější. Můžeme si tak udělat pořádek v myšlenkách, co vlastně chceme od života, vztahu, nebo nějaké životní změny. Můžeme ho řešit na celý život, dekádu, rok, nebo třeba jen na prázdniny. Zkrátka Magnolist je pomůcka, abychom si uvědomili, že možností je mnohem více, než nás na první pohled může napadnout.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy