10 důvodů, proč letos vyrazit na hudební festivaly

Už dlouho nebylo tolik důvodů proč vyrazit na letní festivaly. Proč letos neváhat?

Tak dlouho jsme nikam v covidovém období nemohly a najednou to zase jde. Desítky úžasných letních festivalů plných domácí i zahraniční hudby, přednášek a zábavy, ale také jídla, pití a odpočinku, právě vypukly a provedou nás celým létem. Důvodů proč se jich neúčastnit najdete možná dost – je třeba šetřit, být v bezpečí před návratem pandemie, nebýt tolik na sluníčku či dešti, někdo řeší i hygienu… dává to přesto smysl?

Nejste si jisti, zda to stojí za to a jestli nebudete investice času, energie a peněz do letních festivalu litovat? Tady jsou argumenty proč právě letos neváhejte.

1. Atmosféra – až tříletá pauza od posledních ročníků způsobila nejen smutek a rozčarování, ale především situaci, kdy jsme letos doslova nadržení zpívat, skákat či tleskat. Bude to zkrátka mimořádné.

2. Energie – sdílený zážitek stovek či tisíců lidí nenahradí TV ani Netflix. Proudící energie mezi davy působí na lidský organismus jako voda na suchu. Dobijete baterky!

3. Peníze – bojíte se inflace a chcete šetřit? Většina akcí má ještě „staré“ ceny, lidé často aktivují dříve koupené vstupenky. Co když na to naopak příští rok mít již nebudete?

4. Světové hvězdy – ty nejlepší festivaly u nás přivážejí velká jména za podmínek, kdy za vícedenní vstupenku zaplatíte v podstatě tolik, co by stál samostatný koncert vašeho miláčka.

5. Inspirace – nejenže se odreagujete, ale hudba, výstavy, přednášky či jiné festivalové aktivity vám obohatí mysl a třeba si přivezete domů nové nápady.

6. Jídlo – kulturní a jiné festivaly jsou současně přehlídkou pestrého stravování. Doba, kdy byl všude jen hot dog a langoš je naštěstí pryč.

7. Pozitivní zážitky – opravdu není nepatřičné se v době válek a finančních krizí také bavit. Jsme lidé a žijeme jen jednou, proč se tedy jen stresovat.

8. Nové kontakty – nejenže potkáme řadu známých, ale poznáme nové lásky, kamarády či pracovní kolegy. Festivaly přitahují nejrozmanitější skladbu publika.

9. Sport – dva tři dny tančit a skákat do rytmu vydá za celý maratónský běh. Nejen že se pobavíte, ale také radostně shodíte pár prázdninových kil navíc.

10. Vzpomínky – ty vám nikdo nevezme. Budete mít o čem vyprávět a krásnou energii přenesete na další lidi. A to všichni moc potřebujeme.

Tak co myslíte? Vyrazíte také?

Autor: Antonín Parma

Autorem foto z Rock For People 2022 je Petr Klapper

Články s podobnými tématy