Čáry v písku #10: Aromaterapie a vůně kolem nás s Monikou Valentovou

Předvánoční Čáry v písku na voňavé téma aromaterapie a toho, co všechno kolem nás umí a mohou vůně ovlivnit.

Čich je jeden z nejdůležitějších smyslů. Vedle vysloveně praktických „úkolů“, jako je zajištění bezpečnosti, nebo vnímání chuti potravy má i nesmírně silný vliv na naše emoce, náladu, může pomoci uklidnit se, relaxovat, nebo nás aktivuje.

Pojďme se podívat na to, jak vlastně v našem životě fungují vůně, co nám dávají, "říkají" a na co si dávat pozor?

Moderátor Tomáš Poucha vyzpovídá vzácného hosta - dámu, která v současné době vůněmi a aromaterapií opravdu žije - moderátorku Moniku Valentovou. Ta se s námi podělí o své zkušenosti a to, jak vůně fungují i to, jak je sama cítí. Seznámí účastníky také s principy aromaterapie pro relaxaci a stresovou úlevu, zlepšení nálady a emocionální podpory, ale i jak lze vůní pomoci spánku, zdraví nebo třeba imunitě. Moniku doprovodí svými postřehy podnikatel Henrich Sikela, který se dívá na smysly z pohledu marketingu. Věnuje se této oblasti profesionálně po celé Evropě a podělí se s námi zejména o zkušenost s aromatizováním místností: tedy, jak a proč vytvořit jedinečnou atmosféru v prostoru tak, aby jej dotvořila a významně ovlivnila smysly člověka. Jaké jsou za tím důvody, pravidla a co s námi umí vůně vědomě i podvědomě dělat.

Rezervovat vstupenku

  • Emoce a vůně kolem nás - čeho si všímat, na co si dávat pozor?

  • Paměť a asociace spojené s vůní a čichem - jak to vlastně máme?

  • Partneři a vůně - proč nám někdo voní a co s tím? 

  • Podíváme se ale i na principy aromaterapie pro relaxaci a stresovou úlevu, zlepšení nálady a emocionální podpory, ale i jak můžeme vůní pomoci spánku, zdraví nebo třeba imunitě. 

 

Přijďte ve středu 6. prosince 2023 od 19,00 do krásného prostředí unikátní kavárny The Mozart Prague, poblíž Karlova mostu.

Rezervovat vstupenku

Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě. Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenosti.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj: archiv hosta

Články s podobnými tématy