Čáry v písku #11: Proč a jak má smysl pomáhat?

První Čáry v písku v novém roce na téma –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ proč a jak má smysl pomáhat?

Stává se to často, zejména ve středním věku. Chceme se více zapojit, pomáhat, zlepšit svět, nebo něco předávat. Průzkumy ukazují, že to je velice zdravé pro duši i tělo, pomáhá to sebeúctě, hodně se toho můžeme naučit, poznat nové lidi. 

Ale jak to dělat? S kým se spojit? Na co se zaměřit a jak mít skutečný dopad? O tom budou další Čáry v písku. 

- Svět nezisku, možnosti finančního i osobního zapojení nám přiblíží Lejla Abbasová, česká moderátorka, tanečnice, modelka, aktivistka, která se věnuje světu nezisku a často spojuje peníze a projekty tak, aby to všechno klaplo. Jaká jsou základní pravidla, na co je potřeba si dávat pozor a kde „něco hrozí”?

- Pohled skutečně funkčních ziskových (i neziskových) projektů, ale i světa těch, kteří chtějí podporovat nebo darovat, reprezentuje Aleš Burger, marketér, pedagog a díky svému úspěšnému projektu HitHit, jeden z nejrelevantnějších expertů na crowdfunding u nás. Popíše nám to, co funguje z pohledu samotných projektů, ale i jejich vnímání veřejností. 

Rezervovat vstupenku

  • Ale co když chcete předávat své zkušenosti, nebo znalosti?
     
  • Na vysoké, nebo střední škole? Nebo třeba trénovat školáky?
     
  • Co když chcete sami něco rozjet?
     
  • Co když chcete jen nějaké impulsy?

Přijďte si pro inspiraci v úterý 16. 1. 2024 od 19:00 do krásného prostředí unikátní kavárny The Mozart Prague, poblíž Karlova mostu. 

Rezervovat vstupenku

Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě. Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenosti.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj: archiv hosta

Články s podobnými tématy