Čáry v písku #12: Co říká a může říkat vaše DNA?

Jak je to s predispozicemi k nemocem a dědičností? Jaký vliv mohou mít geny na zdravotní stav v pozdějším věku? O tom budou další Čáry v písku s Michalem Pohludkou.

Máloco prochází tak ohromným vývojem a posunem, jako genetika. To, že medicína jde a půjde tímto směrem je neodiskutovatelné. O to zarážející je, jak málo toho o genetice a jejích možnostech i úskalích víme a na kolik nejasností v této oblasti narážíme. 

  • Jak je to s predispozicemi k nemocem a dědičností?
     
  • Jaký vliv mohou mít geny na zdravotní stav v pozdějším věku?
     
  • K čemu je genetické testování a jeho využití pro zjištění rizikových faktorů spojených s různými nemocemi nebo pro pochopení genetických kořenů určitých rysů a vlastností?

Rezervovat vstupenku

Michal Pohludka je vystudovaný biochemik s doktorátem z molekulární biologie. Autor několika motivačních a odborných knih z oblasti biomedicíny i řízení firem. V rámci akademického světa je zpojen do globálních biotechnologických projektů, zasedá v Charles University Innovations Prague, která se zabývá transferem technologií. Spoluzaložil společnost Macromo (digitální zdravotnická platforma pomáhající lidem žít aktivně a zdravě). 

To všechno a mnohem více probereme 20. 2. 2024 od 19:00 na dalších Čarách v písku. Přijďte se obohatit!

Rezervovat vstupenku

Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě, Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenost.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj: archiv hosta

Články s podobnými tématy