Čáry v písku #7: Sendvičová generace...

Znáte to? Staráte se snad o všechny kolem? Řešíte vedle práce, svých partnerů, také děti a ještě k tomu rodiče? Máte tam místo na sebe? Jak to zvládáte? Máte sílu? Další Magnoli večer Čáry v písku 19.9. v Praze.

Už jsme se bavili o osobním naplnění, práci, nebo mezigeneračním dialogu. Téma a hlavně konkrétní řešení sendvičové generace to všechno propojí a možná i trochu zkomplikuje. Pokud máme zvládat střet několika generací a ještě žít osobní, naplněný život, musíme všechno spojit dohromady. A témat, která mohou být jen čárou na zemi je tady ohromné množství. 

Je to téma z velké části ženské a nemáme na něj univerzální odpověď (nebo ji sami neznáme), a proto chceme umožnit sdílet si svoje zkušenosti. Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě. Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenosti. 

Rezervovat vstupenku

Moderátor Tomáš Poucha z Magnoli si tentokrát pozval Simonu Bagarovou - dámu, která více, než kdokoliv jiný vidí a zná svět pravého stáří a péče o seniory. A je asi nejhlasitější kritičkou neutěšených poměrů v péči o seniory v ČR. Vedle ní, jeden ze spoluzakladatelů Magnoli - Antonín Parma žije „ukázkový“ sendvičový svět starosti o rodinu, děti, babičku i prababičky v pokročilém věku. S nimi a ve spolupráci s dalšími hosty i účastníky se podíváme nejen na to, že často nám nezbývá, než všechno to zvládnout, ale i co funguje nebo nefunguje.

V rámci Magnoli večera se mohou návštěvníci společně potkat a probrat své zkušenosti, příběhy, pohledy a názory.

Otevřeme následující témata:

  • Co cítí a co chtějí lidé v jednotlivých rolích a stádiích života?
  • Jak to všechno propojit, řešit, zvládat?
  • Jak si zachovat odstup, vytvořit si prostor pro sebe?
  • Jak vzájemně komunikovat?
  • Jaké jsou zkušenosti a příběhy lidí kolem nás?

Pokud Vás zajímá nebo trápí totéž co nás, přijďte s námi diskutovat nebo jen naslouchat.

Rezervovat vstupenku

O tomto tématu psala na našich stránkách velice trefně i Hana Pavlínová, přečtěte si ZDE

Autor: Antonín Parma

Foto: archiv Simony Bagarové, Pexels

 

Články s podobnými tématy