Kdy jste naposledy začali poslouchat něco úplně nového?

Nadgenerační fenomén kanadské kapely The Dead South se vrací 19.11. do Prahy. Možná je znáte - 332 miliónů shlédnutí skladby fúzující country, neofolk a bluegrass by to naznačovalo, ale třeba je to kapela, která by Vám mohla rozšířit obzory.

Pokud je náhodou ještě neznáte, tak skladba „In Hell I‘ll Be In a Good Company“ je tou nejlepší vstupenkou do světa kanadských vtipálků. Jak se stalo, že tak rychle dobyli svět?

Rozlehlá příroda kanadských prérií, všudypřítomné nekonečné ticho a dostatek času na všechno. Tak nějak to vypadá v provincii Saskatchewan, která je sice rozlehlá jako rovnou dvě celá Německa, ale živáčka abyste pohledali. A mezi tím necelým miliónem jejích obyvatel se kdysi potkali čtyři vousatí chlápci, které kromě hudby spojuje mimořádný smysl pro humor a nadhled. Při pohledu na ně byste je těžko dokázali zařadit do konkrétní doby.

Svěží fúze country, neofolku a bluegrassu ohromila posluchače již na debutovém albu „Good Company“ (je z roku 2014) a od té doby svým šarmem a nasazením vyprodávají sály po celém světě. Ne, nejsou to žádní velcí showmani. V čele se zarostlým imagí zálesákem Scottem Pringlem a jeho typickou mandolínou ale odzbrojují strhujícími instrumentálními výkony a niternou dynamickou hudbou. Tak živočišnou, že na jejich show potkáte folkaře, metalisty i popíky, starší i nejmladší publikum, jak si svorně broukají a tančí v doprovodu kytar, banja, violoncella i dunivého kopáku. 

Koncert The Dead South se uskuteční v 19.11.2022 ve Forum Karlín, vstupenky na tento zážitek si můžete zakoupit ZDE.

 

Autor: Antonín Parma

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy