Co dělat když máte dlouhé odpoledne?

Venku prší, všude vlhko, přítmí, něco by se dělat chtělo, ale co? Jít do postele úplně nejde, tak co můžete zkusit?

1. Upečte něco nového z něčeho nezvyklého

Existuje spousta receptů, které jste nezkusili. Co třeba sušenky z banánů, nebo jablečnou omáčku? Vyhledejte si nové recepty podle toho, co máte doma a pusťte se do pečení!

2. Návstěva na hraní

Zavolejte kamarádům a spojte se a zaměstnejte děti, zatímco vy můžete věci probírat nad kávou nebo skleničkou v kuchyni. Je to oboustranně výhodná situace.

3. Filmový maraton

Udělejte mísu popcornu a nechte každého člena rodiny vybrat si svůj oblíbený film. Třeba si u toho najdete i trochu času na mazlení.

4. Umění a řemesla

Poskládejte z papíru jelena, namalujte abstrakci, nebo třeba (klidně i společně s jinými členy rodiny) nakreslete velkou mandalu a společně ji vybarvěte. Na internetu (třeba na Pinterestu) najdete spoustu nápadů, takže pokud nejste kreativní typ, žádný strach!

5. Taneční večírek

Předejděte ponorce tím, že vybijete všechnu energii pomocí zábavné hudby a hloupých tanečních pohybů, při kterých se všichni odvážou.

6. Po cestě vzpomínek

Prohlédněte si staré fotografie nebo se podívejte na domácí filmy ze své „dávné historie“.

7. Napište dopis

Každý má rád starou dobrou poštu. Zpříjemněte někomu den. Pošlete příbuzným nebo přátelům dopis. Nezapomněli jste na nějakou babičku, dědečka, tetu, strýčka, kamarády, sousedy? Prostě každému, kdo má poštovní schránku a můžete ho potěšit!

8. Přečtěte si úryvky z knížek – klidně nahlas

Zachumlejte se do oblíbených dek a čtěte si nahlas – pro partnery, děti, nebo jen pro sebe. Klidně můžete i vzájemně hádat, ze jaké knihy to je.

9. Uklízejte se zábavou

Zametání, utírání prachu a skládání prádla se dá udělat i zábavně! Pusťte si energickou, nebo naopak tklivou melodii a tancujte po domě, zatímco ho budete vylepšovat.

10. Hra na playback

Takové menší karaoke - pusťte si (třeba na Youtube) oblíbené nebo staré písničky a zkuste, kdo předvede nejlepší a nejuvěřitelnější show.

Napište nám nějaké další tipy a nápady.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

 

Články s podobnými tématy