Omračující dotek Islandu aneb 5 důvodů, proč zažít Sigur Rós

Jejich melancholická a experimentální hudba je tou nejmagičtější pohlednicí ledového ostrova. Koncert zázraku Sigur Rós proběhne 9.října 2022 v Praze a my můžeme snít s nimi.

Na rozmanitém Islandu najdete moře, písčité pláže, hory, pouštní krajinu i věčně zelené planiny, vodopády, ledovce, gejzíry a další divy přírody. Tou nejmagičtější pohlednicí ledového ostrova jsou skladby Sigur Rós. 

„Nejsme kapela, jsme hudba. Jednoduše navždy změníme hudbu a způsob, jakým lidé o hudbě přemýšlejí. A nemyslete si, že to nedokážeme, uděláme to.“ Přesně tohle směle napsal na webové stránky kapely Jón Þór „Jónsi“ Birgisson ze Sigur Rós v roce 1999.

Tady je 5 důvodů, proč být součástí této události:

1. Zastavte se a sněte

Poslouchat jejich tvorbu je jako snít, ilustrovat knihu nebo být součástí dokumentu o té nejkrásnější přírodě. Mix melodických i experimentálních prvků plyne jako voda v řece. Zklidníte se a odpoutáte se na okamžik od zrychlené doby, ve které žijeme

2. Poznejte krásu Islandu

Island je rozmanitá země plná nedotčené přírodní krásy. Jemná i drsná zároveň. Je zkrátka jiná než Evropa, tak jak ji většinou známe. Hudba Sigur Rós má všechny tyto ingredience a krásy ostrova v sobě a je autentickým průvodcem svou zemí

3. Nadšené ohlasy

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasy posluchačů a hudebních kritiků po celém světě. Emocemi nabitý koncert bude bezesporu zážitkem na celý život.

4. Změňte přemýšlení o hudbě

O Birgissonově výkřiku v úvodu textu dnes již nemusíme pochybovat, protože to dokázali. Jejich hudba je natolik rozmanitá, že otevírá posluchačům cestu k vnímání dalších a dalších hudebních poloh. Váš život bude zase o něco rozmanitější

5. Kdy jindy, když ne teď

Sigur Rós nevystupují často a do Prahy se podívají po dlouhých 14 letech. Jsou zážitky, které se opakují, ale některé již nemusíme mít možnost zažít.

Vstupenky na pražský koncert v O2 Universum (9.10.) najdete ZDE

Poslechněte si vybrané ukázky tvorby Sigur Rós:

Autor: Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy