Etzler: O zvládání extrémních situací v životě

Tomáš Etzler je mezinárodně oceňovaný novinář, který se nesmazatelně zapsal i do historie prestižní stanice CNN. V rozhovoru jsme se bavili o životě v extrému, kterého si opravdu užil...

Bavilo by ho být i řidičem tramvaje, dětským snem ale bylo léčit zvířata. Začínal jako učitel tělocviku a zeměpisu také proto „…abych mohl cestovat za komunismu alespoň prstem po mapě“. Jak se vášnivý sportovec vypořádal s prokletím ADHD?

„V CNN jsem dokázal pracovat 24 hodin denně, někdy jsem nespal dva tři dny“ popisuje zkušenost člověka s ADHD. Při psaní knihy už ale musel svou nesoustředěnost ukočírovat vhodnými léky. Říká, že má naštěstí dobrou paměť, pomáhají mu i tisíce emailů, které považuje za svůj deník. Všechny hrůzy, co zažil na vlastní oči, označuje za skutečná jatka.

„Do válek jsem odjížděl dobrovolně, bavilo mě být zpravodajem největších událostí té doby“ komentuje přijetí nebezpečí např. v Afghanistánu, Iráku či na Haiti. Přišel o řadu přátel, sám byl zraněn, nebezpečí si ale nepřipouštěl a soustředil se maximálně na svou práci. Na každém kroku mu také byla relaxem hudba, kterou miluje. 

„Nejlepší novinařina je ta, která vypráví příběhy“ vysvětluje v rozhovoru podstatu svojí profese. Mluví také o tom, že svoje snímky v hlavě stříhá již ve chvíli, kdy natáčí. Jeho dokumentární film Nebe o čínském sirotčinci přivádí diváky svou syrovou realitou k přehodnocení vlastních životů, tak mrazivý je jeho příběh.

  • Jaká je podstata dobrého příběhu?
  • Jak si čistit hlavu a odpočívat?
  • Jaké prožívá v životě cykly?
  • A jak se žije s ADHD?

Inspirujte se rozhovorem s charismatickým Čechem, který dosáhl té nejvyšší novinářské mety a dnes ve svých knihách dál předává neuvěřitelně autentické a palčivé příběhy.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli.cz, David Seibert

Články s podobnými tématy