Hořící audiokniha Simony Bagarové

Po mnoha letech hlasité kritiky žalostného stavu péče o seniory v ČR a pomoci pečujícím si pomalu začíná zvykat na úspěch. Skvělou knihu Hořím, která inspirovala i divadelníky, následuje oceněná audiokniha. Recenze posluchačů berou dech.

Lidé ji píší o tom, jak jim knížka Hořím dodala energii do další práce nebo péče o blízkého.

Na to je Simona Bagarová patřičně hrdá a jelikož jsme my - chlapci z Magnoli - její fanoušci, připomeneme si nejen nové úspěchy, ale i jeden z vůbec prvních podcastů, který jsme kdysi natočili. 

Simona není patetická, naopak velice přímá, ani v osobním kontaktu se nezdržuje zbytečnostmi. Pomáhá pečujícím, uvědomuje si úskalí staří a díky tomu žije ve větším souladu se sebou samou. „Staří je jistota a měli bychom se na něj všichni připravovat“, říká také v rozhovoru, který vedl Tomáš Poucha z Magnoli. Cenou AUDIOKNIHA ROKU za zvukový design (2.místo) a také 3.místem v kategorii hlasování veřejnosti přitahuje k palčivému tématu opět více pozornosti. 

O čem v Magnoli Podcastu mluví okouzlující a energická žena, která vzplála pro pomoc seniorům, kteří se v ČR často potýkají s nedůstojnou péčí?

Jakou vizi našim seniorům přináší? 

Co bychom si měli vzít z pohledu starých lidí na náš svět?

Jak jí samotnou změnilo přijetí stáří i samotného konce?

Proč není touha zachránit svět vždy tou nejlepší motivací?

Autor: Antonín Parma

Foto archiv Simona Bagarová

 

 

Články s podobnými tématy