Bubeník: Lovec, který se zastává žen

Nejznámější lovec hlav v ČR se baví hlavně s top manažery a díky tomu vidí svět z trochu jiného úhlu. Jako první začal řešit diverzitu a má naprosto jasno, proč by se jí měli lidé i firmy věnovat.

Když o diverzitě a rovných příležitostech mluví velký otec čtyř dětí Jan Bubeník, kterému naslouchají stovky klíčových zaměstnavatelů, má to neobvyklý akcent. Jde přece tradičně o ženská témata. Jeho třaskavý příběh znají skoro všichni. Před více než dvaceti lety zavítal Honza spolu s politikem Ivanem Pilipem na setkání kubánských disidentů. Tamní režim je poté jako aktéry údajné špionáže uvěznil a po náročných a dlouhých vyjednáváních se podařilo oba aktéry dostat zpět do Čech.

Dávno předtím se ale student medicíny Karlovy univerzity stal jedním z hybatelů studentské stávky během Sametové revoluce.

Následovalo americké studium na University of Colorado a pak již svou empatii a schopnost vypozorovat klíčové kompetence lidí kolem sebe rozvíjel v headhunterských firmách, včetně té svojí. Jestli vás na Honzovi něco okamžitě upoutá, tak je to jeho neustálý apel k pokoře směrem k odlišnostem a pestrosti v životě osobním i firemním.

Je jedním z prvních mužů, kteří veřejně převzali na svá bedra podporu diverzitních témat a postojů ve firmách. Selským rozumem a trefnými analogiemi je tento rozhovor napěchován.

Co všechno se o Honzovi dozvíte a jakých osobních témat se dotkl moderátor Tomáš Poucha z Magnoli?

  • Jak se správně buduje úspěšný tým?
  • Jak pracovat s komplementaritami a paletou vykrývání slepých míst?
  • Čím si musí dobrý manažer nezbytně projít?
  • Co je pro něj osobně nepřijatelné a čím by byl, kdyby nebyl personalistou?

To vše a mnoho dalších myšlenek najdete v novém podcastu Magnoli:

 

Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Články s podobnými tématy