Klinický psycholog a podnikatel mluví o rámci, proč je důležitá zdánlivě nesouvisející pestrost, neměli bychom se bát změn i o tom, kam se náš svět může vyvíjet?
Propagátor nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce amerického ekonoma Jeremy Rifkina se v životě řídí intuicí, píše občas básně a rád hraje na kytaru. Vizionář Jiří Kůs je vedle svého podnikání také psychologem a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.
Když před mnoha lety Jiří přijížděl do Prahy a vyprávěl kudy chodil o konceptu třetí průmyslové revoluce s touhou přivézt do Čech amerického ekonoma Rifkina, neubránili jste se pocitu, že jde o idealistického aktivistu s bezbřehým optimismem. Tak moc mu při tom svítily oči.
O dopadech této změny ekonomických paradigmat na celou společnost od té doby často přednáší a sám publikuje řadu článků. Věčně usměvavý, klidný a nenápadný muž měl přitom již tehdy za sebou úspěšnou zahraniční obchodní a marketingovou kariéru v italské společnosti a dlouhá léta se také věnoval oboru průmyslové automatizace.
Klinický psycholog a podnikatel v jedné osobě časem usídlil ve Vodňanských Svobodných horách, odkud evangelizuje naši společnost prostřednictvím nanotechnologií, o jejichž budoucnosti dokáže vyprávět tak poutavě, jako nikdo jiný.
Co všechno se o Jiřím dozvíte a jakých osobních témat se dotkl moderátor Tomáš Poucha z Magnoli?
- Proč je pro náš život tak důležitá zdánlivě nesouvisející pestrost?
- Proč se nesmíme bát změn a jak můžeme díky diverzitě předejít úzkostem?
- Kam se náš svět může vyvíjet?
To vše a mnoho dalších myšlenek najdete v novém podcastu Magnoli:
Máte málo času? Výběr z hroznů je sestříhaná verze rozhovoru, která v sobě kondenzuje hlavní myšlenky a je o polovinu kratší než nezkrácená verze.
Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:
Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:
Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma