Kůs: Vedle psychologie a nanotechnologií dělám sochy

Klinický psycholog a podnikatel mluví o rámci, proč je důležitá zdánlivě nesouvisející pestrost, neměli bychom se bát změn i o tom, kam se náš svět může vyvíjet?

Propagátor nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce amerického ekonoma Jeremy Rifkina se v životě řídí intuicí, píše občas básně a rád hraje na kytaru. Vizionář Jiří Kůs je vedle svého podnikání také psychologem a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Když před mnoha lety Jiří přijížděl do Prahy a vyprávěl kudy chodil o konceptu třetí průmyslové revoluce s touhou přivézt do Čech amerického ekonoma Rifkina, neubránili jste se pocitu, že jde o idealistického aktivistu s bezbřehým optimismem. Tak moc mu při tom svítily oči.

O dopadech této změny ekonomických paradigmat na celou společnost od té doby často přednáší a sám publikuje řadu článků. Věčně usměvavý, klidný a nenápadný muž měl přitom již tehdy za sebou úspěšnou zahraniční obchodní a marketingovou kariéru v italské společnosti a dlouhá léta se také věnoval oboru průmyslové automatizace.

Klinický psycholog a podnikatel v jedné osobě časem usídlil ve Vodňanských Svobodných horách, odkud evangelizuje naši společnost prostřednictvím nanotechnologií, o jejichž budoucnosti dokáže vyprávět tak poutavě, jako nikdo jiný.

Co všechno se o Jiřím dozvíte a jakých osobních témat se dotkl moderátor Tomáš Poucha z Magnoli?

  • Proč je pro náš život tak důležitá zdánlivě nesouvisející pestrost?
  • Proč se nesmíme bát změn a jak můžeme díky diverzitě předejít úzkostem?
  • Kam se náš svět může vyvíjet?

To vše a mnoho dalších myšlenek najdete v novém podcastu Magnoli:

Máte málo času? Výběr z hroznů je sestříhaná verze rozhovoru, která v sobě kondenzuje hlavní myšlenky a je o polovinu kratší než nezkrácená verze.

Audio verzi si můžete poslechnout buď přímo zde:

Nebo na vašich oblíbených podcastových platformách:

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Články s podobnými tématy