Abyste večer zase nekoukali na bednu

Co dělat, když toho máte večer tak akorát, chcete si zlepšit náladu a dělat něco jiného, nového, zábavného…

Přinášíme 55 věcí, které můžete dělat, když se večer nudíte (a nemá to obrazovku). Dlouhý seznam věcí, co mohou dělat ženy i muži (i když těm to občas může přijít trochu pro holky – ale není)

 1. Vytáhněte deník. Zkuste tam vše zachytit, podívejte se, jak to bylo dříve, takové sezení s deníkem vás naladí, uvolní.
 2. Jděte na procházku. Trocha čerstvého večerního vzduchu vám udělá dobře! Zkuste si zapnout tichý nebo letecký režim telefonu. Ještě lépe ho nechte doma.
 3. Jaké filmy chcete vidět? Zkuste si udělat seznam filmů, co musíte vidět. Nemusí se jednat jen o novinky, nebo klasiku. Co třeba 25 filmů o vaření, o podmořském světě nebo z Toskánska?
 4. Co se protáhnout? Stretching, nebo třeba jóga. Ať už to bude 10 minut, nebo 40 minut – zabaví to a rozhodně neuškodí.
 5. Trochu lásky pro ruce. Není nutná profesionální manikúra - nemusíte si je ani lakovat! Stačí si jen vytvarovat, opilovat a vyleštit nehty. Rozhodně platí i pro muže.
 6. Podívejte se na film z mládí. Ano, řekli jsme, že nebudeme sledovat televizi, ale není nad to, když si člověk pustí nějakou dobrou vzpomínku a vrátí se do té doby.
 7. Naplánujte dovolenou. Kam byste chtěli jet, co vidět, kde odpočívat. Můžete snít, procházet mapy, pamětihodnosti, ale třeba i festivaly nebo koncerty, co se zrovna budou konat.
 8. Ohlédněte se a zamyslete se nad tím, jak jste vyrostli, změnili. Je snadné přeskakovat z jednoho životního období do druhého, aniž byste měli pocit, že se toho moc změnilo. Podívejte se na fotky, zamyslete se nad viditelnými i neviditelnými proměnami.
 9. Zkuste lymfatickou masáž. Zjistěte si o ní více a zkuste to. Jakmile uvidíte, jak dobře se cítíte a vypadáte, bude to nový základ vaší wellness rutiny.
 10. Dopřejte si detoxikační koupel. Zapalte si svíčku, nasypte do ní vonnou sůl a nechte se pohltit blahem, přičemž jemně podpoříte detoxikační proces svého těla.
 11. Projděte si nabídky, svého vysněného domu. Jenom tak, abyste trochu snili a představovali si, porovnávali.
 12. Poskládejte si puzzle. Perfektní bezmyšlenkovitá činnost. Prostě si čistíte hlavu.
 13. Všechno vypněte. Zkuste strávit zbytek dnes bez techniky - žádné e-maily, žádné rolování na sociálních sítích a žádná televize. Jen šálek čaje, něco jen tak prohlížejte, přemýšlejte, co vám elektronika dává a bere, nedělejte nic  a odpočívejte.
 14. Co se opálit? Samoopalovací krémy se hodně posunuly. Platí to pro ženy i pro muže.
 15. Napište pár milostných vzkazů. Zastrčte je do kapes kabátu, tašek nebo zásuvek své drahé polovičky.
 16. Zkuste trochu vyčistit skříně a šuplíky. Když čistíte dům, čistíte duši.
 17. Pošlete ručně psaný vzkaz nebo dopis. Milostný vzkaz, poděkování nebo jen pozdrav.
 18. Poslouchejte hudbu. Bez multitaskingu! Opravdu poslouchejte. Zkuste projít nějakou hudební etapu, celou kapelu, nebo náladu.
 19. Zahrajte si nějakou hru. Sami si můžete vyložit karty, ale můžete přemluvit partnera, děti nebo přátele a zahrát si šachy, dámu, dostihy a sázky nebo člověče nezlob se. Určitě něco doma máte - nebo si to prostě pořídíte.
 20. Zavolejte někomu z rodiny nebo i třeba ze základní školy. Jen tak, jak se mají, co je nového. Každého potěší trocha zájmu..
 21. Udělejte si seznam vděčnosti. Může být velmi ozdravné vědomě hledat krásu a dobro v životě. Sepište si to, za co byste mohli být vděční. Budete překvapeni, kolik toho je.
 22. Začtěte se do dobré knihy. Něco nového, nebo i něco, co jste četli před dlouhou dobou – třeba vám to napoví v tom, co zrovna řešíte.
 23. Vyčistěte si ledničku. Možná to není zrovna vzrušující, ale přesto je to nezbytné a odpočinete si.
 24. Projděte si kalendář. Zkuste zkontrolovat svůj program, projděte nebo nově stanovte priority na zbytek týdne nebo víkendu, naplánujte si cvičení a čas na péči o sebe.
 25. Otočte matraci. Na to se hodně zapomíná – měli bychom to dělat několikrát ročně. Můžete jí prodloužit životnost a hlavně vnímat, jak se leží jinak.
 26. Aktualizujte svůj životopis. I když zrovna nehledáte novou práci, ujistěte se, že je aktuální. Můžete ho snadno upravit, až přijde čas hledat novou práci nebo volné místo.
 27. Uspořádejte si šatník. Místo, které navštěvujeme každý den a kde může být slušný zmatek.
 28. Vyčistěte si tašku nebo kabelku. Jednoduché, snadné a uspokojivé.
 29. Vymažte staré snímky obrazovky v telefonu. Roztřiďte je podle kategorií, vymažte jen poznámky nebo náhodné obrázky, u kterých si nemůžete vzpomenout, proč jste si je chtěli uložit.
 30. Ukliďte, nebo vyčistěte něco opomíjeného. Nemusíte se pustit do celého domu. Stačí jedna jeho část! Vydrbejte troubu, vyčistěte stereo v obýváku, sprchu, zkrátka něco, na co není čas a je to kolem vás stále.
 31. Vyčistěte, natřete, vykartáčujte všechny boty. Na to také není stále čas – rodina bude ráda a vy si odpočinete.
 32. Zkontrolujte své finance. Je snadné nechat týdny (měsíce) plynout, aniž bychom si věci zkontrolovali. Podívejte se na své spořicí a běžné účty. Kde můžete ubrat a více ušetřit? Stále si předplácíte služby, které už nevyužíváte?
 33. Odhlaste se z mailingových seznamů. Jak to, že máme tolik mailů? Nastavte si časovač na 15 minut a vymažte svou schránku. Odhlaste se od všech nevyžádaných e-mailů, zkuste dosáhnout nulové schránky.
 34. Prohlédněte si dárky, co jste dostali. Ať už to bylo nedávno nebo před delší dobou a vlastně jste neměli šanci se na to podívat.
 35. Nechcete nějaké dárky i koupit? Nikdy není příliš brzy na to, abyste se poohlédli po vhodných dárcích pro lidi, které máte rádi.
 36. Napište haiku. Zábavné, jednoduché a někdy i hloupé, odreagujte se rychlým haiku. Podělte se o něj s někým nebo si ho nechte pro sebe.
 37. Tancujte. Ať už si dáte taneční trénink, nebo si pustíte nějakou zábavnou písničku a protřepete se, nic nevyléčí nudu tak, jako pořádná dávka endorfinů.
 38. Naplánujte slavnostní večeři. Místo koukání na bednu začněte vymýšlet detaily malého setkání - hosty, menu, nápoje a hry. Nenapadá vás důvod, proč uspořádat večírek? Oslavte nový skvělý recept na koktejl, povýšení nebo jen to, že máte uklizený byt a chcete se s ním pochlubit.
 39. Vymyslete, co by mohlo více sloužit jako dekorace. Hezké knihy, fotky, nádobí, květiny. Můžete je naaranžovat, nebo jen dát na místo, kde je uvidíte. Kdo vnímá krásu, má zdravou duši.
 40. Vytáhněte malířské štětce. Ať už malujete akvarelem, nebo vytáhnete akrylové barvy, nic není tak uvolňující jako víření barvy na plátně.
 41. Vydejte se na virtuální kurz. Zkuste kurz základů hry na kytaru, něco o módě nebo designu, výrobu mýdel či figurální kresbu. Možností jsou mraky a nemusí to být všechno jen pro práci.
 42. Udělejte něco pro obličej. Trocha kosmetiky – no, to je trochu více pro holky. Vyčistit, namaskovat, tonizovat, dát sérum a hydratovat… Ale oni by mohli i kluci…
 43. Přestavujte knihovnu. Můžete vyprázdnit knihovnu a znovu ji poskládat třeba podle barev nebo autorů. Něco vyhodit, něco si přečíst.
 44. Zrekonstruujte oblíbené jídlo z restaurace. Nemusíte být zrovna šéfkuchař, stačí si vzít ingredience a najít podobný recept na internetu, který vyzkoušíte.
 45. Naplánujte si jídlo na celý týden. Je to zábavné, budete jíst zdravěji a méně jídla přijde nazmar, protože to prostě promyslíte.
 46. Zdokonalte svůj drink nebo koktejl. Zjistěte si, jak připravit svůj oblíbený nápoj, vezměte si ingredience a namíchejte si ho doma. Jakmile ho připravíte tak, jak má být, podávejte ho na příští večeři!
 47. Co něco naložit? Ať už jako nakládaná zelenina, nebo chutney ze zbytků nebo třeba jen zkombinujte hořčice.
 48. Upečte třeba bábovku. Zkrátka něco, co si můžete dát ráno k snídani.
 49. Uvařte něco z fyzické kuchařky. Můžete tím rozbít rutinu. Otevřete zapomenutou kuchařku a uvařte něco zábavného.
 50. Udělejte si tabuli s občerstvením. I když trávíte večer sami, nic není tak zábavné jako pěkná tabule. Přidejte sýr, uzeniny, olivy, ořechy, nějaké čerstvé ovoce a zeleninu, krekry a trochu džemu nebo medu.
 51. Rezervujte si místo v restauraci, kterou jste chtěli vyzkoušet. Pozvěte známé, rodinu nebo kamarádku, zapište si to do kalendáře a udělejte si z toho večer! Mezitím si udělejte seznam těch, které byste rádi navštívili, a začněte je odškrtávat.
 52. Běžte na online kurz o víně. Ať už máte rádi šumivé, suché nebo těžké - zjistěte, jak se vyrábí, kdo jsou nejlepší výrobci a co se s ním dobře páruje.
 53. Péče o vlasy nebo o pokožku hlavy. Hlava si zaslouží si více pozornosti, než se jí dostává. Šampony, kondicionéry, masky – to by mohli i pánové, nebo si můžou namasírovat pokožku, vlasy i pleš ;)
 54. Uvařte si šálek čaje, nebo kakao. Nebo i více a můžete je porovnávat nebo prostě jen vychutnat.
 55. Nechcete něco začít sbírat? Psali jsme o tom třeba tady.


 

Autor:Oto Jasnější

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy