Už jste v polovině života?

17.05.2022

Kdy jste měli půlku života? Nebo jste ji ještě neměli? Co máte mít hotového a co mít před sebou? Co se zbytkem života? Možná vás pár věcí překvapí.

Dostal jsem se na seznam jisté spamovací společnosti a tak mi přijde pětkrát, šestkrát denně nabídka skvělého přípravku, který mi pomůže se zbavit navždy šedin. Nejdřív jsem to mazal, víceméně bez nějaké emoce, potom mě to začalo obtěžovat, po dalších patnácti mailech jsem se při mazání spravedlivě rozčiloval a nakonec mi došlo že je v tomu možná i něco víc.

Je to vlastně ukázka toho, že šediny jsou něco, co v životě nechceme. Je to potupné? Hnusné? Nepřirozené? Pro řadu lidí, nebo firem evidentně ano.

Když vznikalo Magnoli, nakreslili jsme si jednoduchou časovou osu našeho dospělého života. Dejme tomu, že dospělý život začíná v 18 a končí průměrně někde kolem 80 (podle Českého statistického úřadu). Pokud si vyznačíme pomyslnou polovinu, zaskočí nás, že protne časovou osu ve věku kolem 50 let (u žen trochu přes, u mužů těsně pod). 

Je určitě dobré, abychom si to uvědomili, ale rozhodně by si to měla uvědomit i společnost, jako taková a samozřejmě marketingová oddělení nejrůznějších bank, pojišťoven, ale i retailových řetězců a všech možných poskytovatelů služeb, kteří cílí zejména na „mladší" cílové skupiny a jen pro ně připravuje a vymýšlí služby, produkty a skvělé nabídky. 

Společnost často podporuje pocit, že svět patří jenom mladým, případně rodinám s malými dětmi. Rozhodně jim nechceme upírat jejich potřeby a důležitost, ale je dobré si uvědomit, že jsou tady i jiné skupiny a mají před sebou ještě hodně času. 

Mimochodem právě statistická data ukazují, že za pár (2030) bude už každý druhý/druhá se šedivými vlasy, protože ji, prostě, bude více než 50 let. 

Kde jste Vy a kolik toho ještě máte před sebou - jak to vidíte?


Články s podobnými tématy