Je 50 hodně nebo málo?

Připravili jsme seznam překvapivých (občas vtipných) dat o 50 letých, půlstoletí a zkrátka o tom, že to zase není tak moc, jak by se mohlo zdát.

  1. Před padesáti lety vyšly třeba nestárnoucí knížky James Hariota, Stepfordské paničky, Rambo, rok už vycházel Čtyřlístek.
  2. Jakmile muž dosáhne 50 let, zjistí, že je na světě více žen jeho věku než mužů; pod 50 let je tomu naopak.
  3. Průměrná délka života dívky narozené v roce 1900 byla 50 let. U chlapců byla přibližně o tři roky kratší.
  4. Statistiky ukazují, že muž ve věku 50 let má 11% šanci dožít se 100 let. Žena ve věku 50 let má 17% šanci, že se dožije 100 let.
  5. Letos je padesát těmto filmům - Kmotr 1, Cabaret, Poslední tango v Paříži, nebo 1. film Monty Pythons (And Now for Something Completely Different), ale také se začal vysílat seriál M.A.S.H
  6. Na přelomu tisíciletí bylo zcela výjimečné, že by se narodilo dítě matce starší 50 let. Letos už jich byly desítky. Počty otců přes padesát se u nás za posledních 20 let zhruba ztrojnásobily.
  7. Před padesáti lety už hráli třeba Elton John, David Bowie, Neil Young vydal Harvest, Rolling Stones svou 10. a nejuznávanější desku Exile on Main St., u nás frčel „Kávu si osladím“ – Karel Gott nebo Neckářův hit „Kdo vchází do tvých snů, má lásko“
  8. 50 let bylo letos třeba těmto slavným osobnostem (u kterých by to člověk neřekl) Eminem, Dwayne 'The Rock' Johnson, Gwyneth Paltrow nebo Jude Law, z těch našich Jaromír Jágr, nebo Martin Veselovský.
  9. Před padesáti lety byly představeny první digitálky, Honda Civic, nebo McDonald's McMuffin...
  10. Skateboard také oslavil 50 let.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy