Tip Tondy Parmy: O stáří k žití se Simonou Bagarovou

Rozhovor o bolestech stáří se Simonou Bagarovou mi popravdě ulehčil život. I ta nejtěžší témata totiž mají rub i líc, a proto ho doporučuji všem. Beztak se nás to všech týká.

Okouzlující a energická Simona Bagarová doslova vzplála pro pomoc seniorům, kteří se v ČR často potýkají s nedůstojnou péčí. I v naší rodině je to bohužel aktuální téma, tak byl pro mne úkol vybrat svůj nej Magnoli Podcast poslední doby jednoznačný. Bohužel? Vlastně bohudík!

Vybrat si svůj nejoblíbenější Magnoli Podcast zrovna o bolestech stáří, navíc pár hodin před odjezdem za babičkou do LDN, může působit jako masochismus, ale nemohu jinak. „Myslím si, že odcházení je něco, co dělá život plným. Naplněnost života není v tom, být šťastná, bohatá a krásná.“ I taková slova a myšlenky padají v Simonině knize „Hořím“.

Před více než patnácti lety skočila do vody a jako mladá brigádnice v domově důchodců tváří v tvář realitě péče seniorů u nás vyšla na svou novou cestu. Od té doby ve svojí neziskovce pomáhá pečujícím a uvědomuje si veškerá úskalí stáří. Přiznává, že se jí vše vrací v podobě většího souladu sama se sebou. 

Nechce zachraňovat svět, přesto je hlasitým kritikem žalostného stavu péče o seniory v ČR. V rozhovoru, který považuji za jeden z nejsilnějších Magnoli Podcastů, poukazuje na vše, co bychom si z pohledu starých lidí měli brát a zkvalitňovat tak i svůj vlastní život. 

Je mírně řečeno pošetilé zabývat se stářím teprve až sami zestárneme. Stáří je totiž jistota, a tak bychom se ho neměli tolik bát, a naopak se na něj průběžně připravovat. 

Poslechněte si Simonu a třeba se stáří svého i nejbližších alespoň na okamžik přestanete tolik obávat. Ten pocit je nepřenosný.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

Autor: Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy