Umíte ostatní v rozhovoru nudit?

Nezávazný pokec umí být pěkná zábava, ale proč se bavit, když můžete lidi kolem sebe pěkně nudit. Přinášíme pár rad, jak kohokoliv otrávit.

Možná si úplně neuvědomujeme, kdy ostatní nudíme; v duchu si myslíme, že naše témata a postřehy jsou brilantní a osoba před námi, je se skelným pohledem fascinována naší zábavností. Pojďme se podívat na to, čím zaručeně zabíjet jakoukoliv komunikaci.

Hlavně zdlouhavě - V podstatě by se dalo říci, zkuste to všechno protahovat, rozhodně nebuďte struční a než přejdete k věci, dejte si na čas.

Mluvte pomalu – to na otrávení funguje skvěle - zpomalte, dělejte dlouhé mezery, abyste zformulovali nebo zpracovali vlastní myšlenky.

Jděte po polarizujících tématech - Chcete-li udělat hrozný první dojem a všechny od sebe odradit, buďte v rozhovoru pesimističtí, vytahujte vyhrocené aktuální události týkající se rasy, náboženství a politiky.

Schovejte své emoce – buďte vážní a monotónní – žádné emoce, jen se proboha nesmějte vtipům jiných lidí (i když jsou skutečně vtipné) a nezapomeňte být při vyprávění nudní.

Nevšímejte si řeči těla – Žádné úsměvy, jen hezky uzavřený a nepřívětivý postoj, minimum očního kontaktu, nijak nedávejte najevo, že rozumíte – žádné kývání hlavou, odtahujte se, jen ať není vidět zájem.

Buďte příjemcem, nikoliv dárcem – představte si, že existují lidé, kteří aby si lidé z rozhovoru něco odnesli a to ještě bez jakékoliv protislužby. To je samozřejmě něco, na co si musíme dát pozor. Tím bychom nikoho neotrávili!

Přistupujte ke každému rozhovoru s co možná nejvíce omezeními – nesnažte se od nikoho cokoliv naučit, pochopit, spíš jim rvěte do uší vlastní "moudrosti". Přistupujte ke konverzaci se zavřenou myslí, nesnažte se interagovat, zapojovat, stejně si od nich nemáte co vzít, nějak osobnostně růst a rozvíjet se.

Nezaměřovat se v hledání řešení na to správné, ale pojmenovat všechno to špatné je velice efektivní technika, jak si uvědomit, co je dobře a co špatně.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy