5 mýtů o sexu, kterým mnozí dospělí stále věří

Ať už kvůli mizerné sexuální výchově, zastaralým názorům, pornografii nebo jen z neznalosti, ale spousta dospělých si stále myslí pěkné nesmysly…

1. Masturbace ve vztahu znamená, že vás partner sexuálně nestimuluje...

Nezáleží na tom, jestli jste svobodní, v monogamním vztahu nebo v páru: Masturbace je zdravá a normální. Navíc mohou tyto sólové seance zlepšit - nikoli zhoršit - intimitu, kterou sdílíte se svým partnerem. Masturbace může být sebeuklidňující a relaxační a také vám umožní poznat své tělo, konkrétně to, co vás vzrušuje. To, jak se rádi dotýkáte, může zvýšit váš sexuální komfort a dokonce zlepšit váš sexuální vztah s partnerem.

Pokud je masturbace nutkavá nebo nahrazuje sex s partnerem, může to být problém, který stojí za to probrat v páru a/nebo s odborníkem.

2. Muži nemají rádi ženy, tam dole...

Výzkumy ukazují, že postoj mužů ke dráždění ženského pohlavního orgánu jazykem (cunnilingus) je úplně jiný. Většina mužů považuje tuto techniku za hluboce intimní a vzrušující zážitek a pro mnohé by to byla dokonce i volba před vlastním „přijímáním".

Proti tomu 95 % žen uvádí, že přijímání orálního sexu je alespoň trochu nebo velmi příjemné.

3. Muži, kteří mají rádi anální sex nebo o něm fantazírují, musí být gayové.

Lidé jakékoli sexuální orientace (gayové, heterosexuálové, bisexuálové atd.) si mohou užívat pocity z análních hrátek - nebo z jakéhokoli jiného sexuálního aktu - aniž by je to nutilo přehodnocovat svou sexuální identitu. Sexuální chování neovlivňuje naši sexuální identitu.

4. Ženám nezáleží na orgasmu tolik, jako mužům...

Průzkumy ukazují, že heterosexuální ženy mají skutečně menší pravděpodobnost, že při sexu s partnerem dosáhnou orgasmu, než jakákoli jiná skupina. "Obvykle nebo vždy" dosahují orgasmu při sexu v 65 % případů. Pro srovnání, u heterosexuálních mužů jsou tato čísla 95 %, u gayů 89 % a u lesbiček 86 %.

Není to však proto, že by tyto ženy nechtěly dosáhnout orgasmu – samozřejmě, že chtějí! K tomuto rozdílu může přispívat řada faktorů, mimo jiné nedostatek předehry, nedostatečná stimulace klitorisu (kterou mnoho žen k orgasmu potřebuje) nebo špatná komunikace s partnerem. Spousta žen si na to spíše zvykla, než že by si cenily orgasmu méně než muži.

5. Sex je "dobrý" pouze tehdy, když končí orgasmem.

Rozhodně to není jediný příjemný aspekt sexuálního styku. I když sex nekončí vyvrcholením, může být pro oba partnery zatraceně příjemný. Sex funguje v mnoha dimenzích, které přesahují fyzickou stránku, nebo v tandemu a jedinečné synergii s fyzickou stránkou. Může se jednat o tantrické dýchání, BDSM, profesionální sexuální náhražky nebo fetišisticky orientované doplňky, zkrátka duchovní a emocionální léčivý potenciál sexu a sexuality je příliš často přehlížen.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy